Najmądrzejsze rasy psów na świecie

Opublikowano 12/27/2020
Reklama

Jeśli chodzi o ranking najbardziej inteligentnych ras psów na świecie to ludzie mogą się o to bez końca spierać ponieważ zawsze myśla, że ​​ich pies jest najmądrzejszy! American Kennel Club – organizacja regulująca standardy rasy psów, uznaje 190 ras psów. Ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów i ras, sensowne jest to, że ich poziom intelektu i umiejętności również się różnią. Niektóre z nich mają bardzo dobry węch, podczas gdy inne świetnie się komunikują. Inni są jednak wyjątkowo dobrzy w wykonywaniu poleceń. Trenerzy psów i weterynarze pomogli nam w sporządzeniu listy najmądrzejszych ras psów na świecie. Pierwsze 30 pozycji jest ułożonych zgodnie z rosnącym porządkiem ich inteligencji.

Berneński pies pasterski

Ta rasa psów jest dość duża. Przeciętny dorosły berneński pies pasterski waży około 100 funtów, co czyni go dość onieśmielającym. Jednak w przeciwieństwie do tego, co myśli większość ludzi, w rzeczywistości są dość inteligentni. Mogą potrzebować dużo ruchu, więc jeśli masz duże podwórko, te psy mogą być dla Ciebie idealne. Te psy dobrze radzą sobie na zewnątrz dzięki sprytowi i grubej sierści. Te berneńskie psy pasterskie, znane również jako „bernery”, są znane z tego, że są delikatne, zwłaszcza w stosunku do dzieci. Ponadto Bernersy są znane z tego, że przywiązują się do jednego członka rodziny bardziej niż do drugiego, więc przygotuj się na pytania typu: „Mamo, dlaczego Champ lubi tatę bardziej niż mnie?”

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.10.40

Berneński pies pasterski

Owczarek staroangielski

Te urocze psy słyną z pysków całkowicie pokrytych futrem, o którym można by pomyśleć, że nie mają oczu. Owczarki staroangielskie mają takie futrzane ciała, że ​​są naprawdę pulchne. Nie daj się jednak zwieść myśleniu, że te psy to tylko duże poduszki. Są znani z tego, że bardzo dobrze wykonują polecenia. Wynika to z faktu, że hodowano je w stadach zwierząt na farmach. Chociaż ich najbardziej idealny dom znajduje się na wsi, w rzeczywistości mogą sobie dobrze radzić w środowisku miejskim, jeśli są dobrze przeszkoleni.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.13.23

Owczarek staroangielski

Bearded Collie

Owczarki i Bearded Collie są dość podobne pod względem inteligencji. Jednak ich osobowości są bardzo różne. Collie są znane z tego, że są hałaśliwe i urocze z natury. Można by pomyśleć, że inteligencja jest zawsze dobra, ale w rzeczywistości nie zawsze tak jest w przypadku tych psów. Są tak niezależnymi myślicielami, że czasami nie wykonują poleceń podczas treningu. Jednak zawsze możesz polegać na tych psach na boisku, ich twardy charakter zawsze pomaga im ukończyć pracę. Tworzą również niesamowite zwierzęta, ponieważ mają tak serdeczną naturę. Ale ostrzegam, są dość energiczne, więc jeśli chcesz wychowywać Collie, musisz prowadzić aktywny tryb życia. Oto zabawny fakt: możesz zobaczyć brodatego collie w programie telewizyjnym My Three Sons z lat 60.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.14.16

Bearded Collie

Jack Russell Terrier

Jack Russel Terrier słynie ze swojej postawy. Prawie wszyscy hodowcy starają się zachować nieustraszoność, zdolności atletyczne, inteligencję i zwinność. Fani Frasier wiedzą na pewno, że pies Eddie na wystawie to Jack Russell. Te urocze małe pieski mogą być dobrymi aktorami, ponieważ dobrze reagują na polecenia i są bardzo głośne.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.16.08


Jack Russell Terrier

Wyżeł weimarski

Piękno i wyjątkowość wyżłów weimarskich to powody, dla których są one dość atrakcyjne. Ten niemiecki pies został wyhodowany specjalnie do polowań, ponieważ szybko się uczy i dość dobrze radzi sobie z aportem i innymi zadaniami podczas polowania. Te psy są dobrze znane ze swojej wytrzymałości fizycznej, siły, wytrzymałości i dobrych instynktów. Więc nie ma kotów, proszę! Te psiaki mogą stać się ukochanymi zwierzakami, które będą świetnymi kumplami do przytulania.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.17.36


Wyżeł weimarski

Springer Spaniel angielski

Te psy są często przedstawiane w sztuce współczesnej ze względu na ich jedyne w swoim rodzaju piękno i zniewalający wygląd. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie stał się ulubionym psem Ameryki. Istnieją dwie znane osobowości Springer Spanieli angielskich: jedna jest myśliwym, a druga słodkim członkiem rodziny. Springer spaniele angielskie mają bystry mózg, co czyni je idealnymi towarzyszami polowań. Ponadto są tak bezproblemowi i serdeczni, że są idealnym zwierzakiem rodzinnym.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.18.52

Springer Spaniel angielski

Pembroke Welsh Corgi

To pies wybierany przez Pałac Buckingham. Możesz się zastanawiać, dlaczego królowa Anglii wybrała tę właśnie rasę psów. Cóż, oto dlaczego. Po pierwsze, te psy są dość łatwe do wyszkolenia, ponieważ są responsywne i z natury inteligentne. Można je również wyszkolić, by szczekały tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, i są świetnymi strażnikami, ponieważ są czujni. Wszystko to poza faktem, że są także wielkimi pasterzami. Niektórzy myślą, że są mali, ale w rzeczywistości są one bardziej krótkonogie niż mali. Corgi są świetne z dziećmi i innymi zwierzętami. Ponadto zawsze będą starać się zwrócić Twoją uwagę.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.20.07

Pembroke Welsh Corgi

Seter irlandzki

Setery irlandzkie są dobre w polowaniu, dzięki czemu są dobrym towarzyszem myśliwych. Te psy z czerwonym płaszczem są również znane jako psy-ptaki, ponieważ czasami łapią ptaki ustami, wywierając tylko taki nacisk, aby mogły przynieść je do myśliwego bez ranienia ich. Te psy są bardzo inteligentne, posłuszne i lojalne wobec swoich ludzi. Są nawet wybierani jako psy z wyboru do terapii w szpitalach i szkołach. Są także dobrymi zwierzętami domowymi.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.22.33


Seter irlandzki

Wyżeł niemiecki krótkowłosy

Jak sama nazwa wskazuje, niemieckie wskaźniki krótkowłose wskazują. Mają niesamowitą zdolność rozpoznawania celów, co czyni je idealnymi towarzyszami do polowań. Zwykle przyjmują postawę do przodu i czasami podnoszą łapę, wykonując swoją „pozy wskazującą”. Ta rasa jest dość energiczna, uwielbia biegać i ćwiczyć. Jednak jeśli nie są dobrze wyszkoleni, mogą stać się złośliwi.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.23.56

Wyżeł niemiecki krótkowłosy

Alaskan Husky

Za każdym razem, gdy przychodzi na myśl psie zaprzęgi, prawdopodobnie od razu myślisz o Alaskan Husky. Ta rasa psów jest dość wygodna w zimne dni i są przeznaczone do życia w lodowatym i śnieżnym klimacie. Mają mentalność stada wilków, a ich rodzina to ich zaprzęg psich zaprzęgów. Te psy mają bardzo inteligentny sposób komunikowania się ze sobą, a sport grupowy zdecydowanie pomógł im to udoskonalić. Te husky są produktami krzyżujących się europejskich psów husky, takich jak Siberian Husky.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.25.41


Alaskan Husky

Siberian Husky

Siberian Husky i Alaskan Husky są dość podobne. Możesz zobaczyć, jakie są inteligentne, po tym, jak mieszają się z innymi psami. Ze względu na krzyżowanie, niektóre rasy tej odmiany mają tę samą genetykę co wilk Taymyr z Azji Północnej, który obecnie wymarł. Husky syberyjskie są bardzo niezależne, co oznacza, że ​​nie są zbyt opiekuńcze i nie są dobrymi psami stróżującymi. Lubią też przez większość czasu być same, co oznacza, że ​​wolą być same na zewnątrz na śniegu lub na ziemi, niż siedzieć z tobą na kanapie.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.27.00

Siberian Husky

Alaskan Malamute

Inną rasą przeznaczoną do chłodniejszego klimatu jest alaskan malamute. Ale zamiast ciągnąć sanki, są bardziej odpowiednie jako domowe zwierzaki z ich dużą puszystą budową. Te psy również kochają dzieci, dzięki czemu są idealne jako psy rodzinne. Poza tym te psy są dość lojalne i inteligentne. Alaskan Husky, Siberian Husky i Alaskan Malamute mają podobny skład genetyczny. Dlatego też wyglądają bardzo podobnie do siebie.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.28.14

Alaskan Malamute

Collie

Collie są dość znane z Lassie, programu telewizyjnego z lat 50. Lassie, Collie w serialu, była dość inteligentna i potrafiła bardzo dobrze komunikować się z niebezpieczeństwem, pomagając wielu ludziom w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Pokaz naprawdę wykonał świetną robotę, przedstawiając cechy tej rasy, pokazując, że są bardzo inteligentne i łatwe do wyszkolenia. Mogą być świetnym pupilem dla całej rodziny i mogą bawić się przez cały dzień bez zmęczenia, jeśli są w doskonałej kondycji fizycznej. Collie są zmotywowane i bardzo lojalne.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.29.54

Collie

Chesapeake Bay Retriever

„Duck Dog of the Mid Atlantic” lub Chesapeake Bay Retriever jest, jak można powiedzieć, wyhodowany w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w rejonie Zatoki Chesapeake. Ta rasa jest dość niesamowita, ponieważ mogą powiedzieć, gdzie spadnie ptak po zastrzeleniu. Te psy mogą to zrobić ze względu na ich inteligencję i wyostrzone zmysły. Mogą też stać się gadatliwi, gdy są podekscytowani, a czasami mogą kwestionować autorytet. Ale potrafią też być przyjacielskie, a nawet możesz zobaczyć, jak się uśmiechają, gdy pokazują zęby!

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.31.14

Chesapeake Bay Retriever

Owczarek Australijski

Jak na ironię, owczarki australijskie w rzeczywistości nie pochodzą z Australii, ale z kalifornijskich rancz. Ci faceci są psami pasterskimi, więc nie musisz się niepokoić, gdy widzisz, że „pasą” zwierzęta, a nawet gdy bawią się z dziećmi. Są silni, lojalni i sprytni, ale czasami bywają też uparci. Próbowali nawet rzucić wyzwanie swoim właścicielom, aby zostali alfą. Jeśli lubisz uczyć swojego psa nowych sztuczek, z przyjemnością będziesz go uczyć, ponieważ zawsze są zabawą w nowe gry i sztuczki. Przekonasz się, że są one również chętnymi uczniami i zawsze są pełni energii, więc upewnij się, że dbasz o ich zadowolenie i koncentrację. Jeśli lubisz piesze wędrówki, owczarki australijskie są dla Ciebie idealnymi towarzyszami, ponieważ mają wytrzymałość na długie wędrówki.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.32.29

Owczarek Australijski

Saint Bernard

Możesz zidentyfikować rasę Saint Bernard z serii filmów o Beethovenie pod koniec lat 90. Nie wyglądają naprawdę głupkowato jak niektóre psy z seriali komediowych, ale nie wyglądają też groźnie ani agresywnie, jak psy, które zwykle widujemy w thrillerach. Ci faceci zostali wyhodowani jako zręczne psy górskie w Szwajcarii. Niektórzy nawet nazywaliby wtedy Łagodnych Gigantów ze względu na ich ogromny rozmiar oraz słodką i spokojną osobowość. Jednak, podobnie jak wszystkie inne duże psy, muszą być odpowiednio przeszkolone, jak zachowywać się wśród ludzi i innych zwierząt, aby uniknąć strachu lub agresji.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.33.55

Saint Bernard

Akita Inu

Mówi się, że Helen Keller przywiozła do USA pierwsze Akita Inu.W 1938 roku otrzymała w prezencie dwa egzemplarze od rządu japońskiego. Po roku stały się standardem na wystawach w Stanach Zjednoczonych. Akity są znane z tego, że są dobrymi psami rodzinnymi, a także są super inteligentne i miłe. Jednak mogą być podejrzliwi wobec innych ludzi i nie ufać wielu, jeśli nie wszystkim nieznajomym. Dlatego nie będzie łatwo nakłonić tych psów do zrobienia tego, czego nie chcą. Pomimo tego, że te psy są bardzo łatwe do wyszkolenia, mogą z łatwością ignorować polecenia, które uznają za niesprawiedliwe lub nieodpowiednie. Wygląda więc na to, że masz w domu kolejnego nastolatka!

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.35.38

Akita Inu

Seter angielski

Intelekt setera angielskiego przypisuje się głównie wieloletniemu towarzystwu ludzi i polowaniom. Te psy są hodowane i trenowane do polowania na lisy, wykorzystując ich wyższą inteligencję i wyostrzone zmysły, aby wyśledzić ich małą zdobycz. Są również znani z tego, że są energiczni, przyjaźni i przyjaźni, szczególnie w stosunku do ludzi. Rozwijają się również w miejscu, w którym poświęca się im dużo uwagi i gdzie mogą w pełni wyrazić swój zabawny charakter. Chociaż czasami bywają uparte i złośliwe, setery angielskie są również znane jako „Gentleman from Nature”.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.36.47

Seter angielski

Dog niemiecki

Dog niemiecki to jedna z największych ras psów na świecie. Jednak to nie tylko ich ogromny rozmiar. Są nie tylko olbrzymie, ale mają też duże mózgi. Oznacza to, że te psy są bardzo inteligentne. Są również znani z tego, że są lojalni i opiekuńczy wobec swoich właścicieli. Jednym słynnym przykładem doga niemieckiego jest nie kto inny jak Scooby Doo. Są również podobne do świętych Bernardów w tym sensie, że mogą być również łagodnymi gigantami. Można by się spodziewać, że pies tej wielkości będzie musiał dużo ćwiczyć, ale ta rasa jest w rzeczywistości kanapowym ziemniakiem i jest nazywana „największym pieskiem na świecie”. Chociaż na pewno spodoba im się duża przestrzeń w ogromnym domu, równie wygodne byłyby w małym mieszkaniu.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.37.54

Dog niemiecki

Bretania

Bretania, psy o wysokim intelekcie i dużej energii, były hodowane do polowań. Są znani z tego, że są łatwe do trenowania i ze swojej słodyczy. Rozwijają się w sportach terenowych i zawodach posłuszeństwa, ponieważ uwielbiają biegać i wykonywać zadania. Te psy są również bardzo wrażliwe i muszą nauczyć się nawiązywać kontakty towarzyskie we wczesnym wieku, inaczej stałyby się bardzo nieśmiałe.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.39.19

Bretania

Australijski pies pasterski

Australian Cattle Dog i Australian Shepherd wyglądają bardzo podobnie w swoim wyglądzie. Te psy są bardzo dobre w zawodach posłuszeństwa, ponieważ są dość lojalne i bardzo ostre., Australian Cattle Dogs są stworzone do zajęć, które wymagają zdolności atletycznych, wytrzymałości i szybkiego myślenia. Są również bardzo dobrymi hodowcami, ponieważ mają niezrównaną zdolność do zaganiania bydła. Rozwijają się, wykonując zadania, a nie mając nic do roboty, łatwo mogą stać się destrukcyjne. Musisz więc odpowiednio wyszkolić tych facetów! Te psy są również bardzo potrzebujące i właściciele muszą stale i konsekwentnie z nimi współpracować.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.40.33

Australijski pies pasterski

Rottweiler

Rottweilery mogą wyglądać bardzo przerażająco, ale ta rasa jest w rzeczywistości bardzo inteligentna i delikatna. Jednak nigdy nie rujnuj ani nie krzywdź ich rodziny, ponieważ mogą być niezwykle chronieni przed ludźmi, których kochają. Te psy są często używane jako psy służbowe, ponieważ są znane ze swojej miłości do ludzi. Stinky, Rottweiler, uratował mężczyznę, który walczył z zespołem stresu pourazowego lub PTSD, okazując mu bezwarunkową miłość. Stinky zdobył nawet psa przewodnika roku i został wprowadzony do Purina Animal Hall of Fame w 2011 za swój godny pochwały czyn.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.41.50

Rottweiler

Papillon

Te psy są jedną z najmądrzejszych ras psów-zabawek na świecie. Ci słodcy faceci są bardzo lojalni, posłuszni i zdeterminowani. Chociaż są małe, są dość energiczne i często wymagają dużo ruchu. Robią dobre psy stróżujące, które mogą natychmiast zaalarmować właścicieli o podejrzanych działaniach lub osobach, szczekając tak głośno.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.43.22

Papillon

Doberman Pinscher

Dobermany to jedna z najczęstszych ras psów dla wojska i policji. Ich ochronny charakter może czasami sprawiać, że są dość agresywni, ale zazwyczaj są dobre i bardzo słodkie dla ludzi. Rasa dobermana ma własną osobowość, która jest dość wyjątkowa wśród wszystkich innych ras psów.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.44.26


Doberman Pinscher

Owczarek Szetlandzki

Owczarek Szetlandzki może mieć taki sam wygląd jak Collie, ale w rzeczywistości nie ma takich samych zdolności intelektualnych. Owczarki szetlandzkie są dużo bardziej inteligentne i zwinne niż collie. Często nazywane są mini Collie, ale nie są to ta sama rasa! Owczarki szetlandzkie mają inteligencję i siłę połączone w jednym małym ciele. Podobnie jak inne psy pasterskie, mają podobne cechy jak Collie i Pasterze. Ta niesamowita rasa jest również łatwa do wyszkolenia i bardzo posłuszna. Początkowo hodowano je, aby przetrwać w trudnych warunkach klimatycznych. Dlatego mają ciepły, długowłosy płaszcz.

Zrzut Ekranu 2020 12 26 O 06.46.10

Owczarek Szetlandzki

Reklama