Hayvan Barınağı Büyük Köpeği Kurtardı Ancak İnanılmaz Gerçeği DNA Testinden Sonra Fark Ettiler!

Yayinlanma tarihi 02/02/2021
Reklam

O önemli telefon geldiğin de bahsi geçen kadın Broward County’ye gitmek için programındaki her şeyi iptal etti. Oraya vardığında, köpeğin boyutunu görünce şok oldu. Hayvanın sarı gözlerine baktığında ise kendini bile hasta hissetti. Alımlı siyah tüylerinin altında, çevresindeki herkese zarar verebilecek kadar güçlü kaslara sahip olduğunu biliyordu. Görevli kadın birisinin ona yalan söylediğini hemen anladı ve bunun üzerine bir DNA testi yaptırmak adına onay aldı. Bununla birlikte, zavallı hayvanın bu pisliğin sorumlusu olmayacağını umuyordu.

Hayvan Barınağı Büyük Köpeği Kurtardı Ancak İnanılmaz Gerçeği DNA Testinden Sonra Fark Ettiler!

Hayvan Barınağı Büyük Köpeği Kurtardı Ancak İnanılmaz Gerçeği DNA Testinden Sonra Fark Ettiler!

Uzun Süreli Bir Hayvan Sever

Nancy Smith o kadar büyük bir hayvan sever ki, kendine ait bir hayvan barınağı kurdu. İhtiyacı olan tüm hayvanlara yardım etmek onun önde gelen amaçlarından biriydi. Barınak, aldıkları canlılar için harika bir ortam ve rehabilitasyon sunuyordu. Ekip üyelerini özenle tek tek seçti ve herkesin azimli ve tutkulu olmasını sağladı. Ancak geçmişte hiçbir yetkili buna benzer bir durumla karşılaşmadı.

Uzun Süreli Bir Hayvan Sever

Uzun Süreli Bir Hayvan Sever

Altın Bir Kalp

Brittany Allen on yıl önce sığınakta çalışmaya başlamıştı. Bu yeni kurtarmayı görür görmez atması gereken adımları biliyordu. Bu, hayatında gördüğü en korkutucu hayvan olabilirdi fakat ikilinin arasında anında bir bağlantı oluştu! Ancak sığınağa götürülmeden evvelki dönemde başına gelenleri öğrenince öfke bedenini ele geçirdi.

Altın Bir Kalp

Altın Bir Kalp

Garip Bir Çağrı Aldı

Bir gün Nancy Smith tuhaf bir telefon aldı. Bu, Broward Hayvan Barınağı’ndan bir hayvan almak için Florida’nın Doğu Kıyısı’na gitmeden bir önceki gün önce oldu. Arayan kişi kimliğini açıklamak istemedi ve ona evcil hayvanını teslim etmesi gerektiğini bildirdi. Ona ne sebeple alınması gerektiğini sorduğunda, verdiği tek cevap hayvanın beklediğinden “çok daha büyük” olduğuydu.

Garip Bir Çağrı Aldı

Garip Bir Çağrı Aldı

Hazır Değildi

Arayan kişiye göre, köpeği sahiplenirken onu nelerin beklediğini bildiğini düşünüyordu. Ödevini çoktan yapmıştı; incelemelere bakmış ve bir köpek ırkının ihtiyaçlarını araştırmıştı. Hayvan için her şeyi zaten almıştı: yaka, yatak, adı yazılı tasma, şampuan… Bu kadar büyük bir sorumluluğa hazır olduğunu düşünmesinin nedeni bu aldıklarıydı. Ancak, köpeği aldığı tasma boyutuna göre çok daha fazla büyüyünce endişelenmeye başladı. Hikâyenin başladığı yer burasıydı.

Hazır Değildi

Hazır Değildi

Yapabileceğinden Daha Fazlası

Yuki’nin bir yetişkin olarak çok büyük olacağını bilmesine rağmen, köpeğin ne kadar büyüdüğünü görünce şok oldu. Hayvan 8 aylıkken zaten 1.5 metre boyundaydı! Yetiştiricinin düşündüğünden daha büyüktü. Bundan kısa bir süre sonra Yuki, boyutu sayesinde artık evin içinde yaşayamaz hale geldi. Adam köpeği için bahçede bir barınak yarattı, ancak bu sadece geçici bir çözümdü.

Yapabileceğinden Daha Fazlası

Yapabileceğinden Daha Fazlası

Yardım Alma Zamanı

Yuki sadece bir köpek yavrusu olabilirdi, ama herhangi birini korkutacak kadar büyüktü. Daha önce görmedikleri bazı özellikler gösteriyordu. Yetiştiriciyi korkutan büyük pençeleri ve büyük dişleri vardı. Sonunda, bu adam pazarlık ettiğinden fazlasını aldığını fark etti. Artık gerçeklerle yüzleşmesinin zamanı gelmişti. Nancy Smith’i bundan dolayı aradı ve hayvan barınağından yardım istedi.

Yardım Alma Zamanı

Yardım Alma Zamanı

Acil Durum

Nancy hikayesini dinledi, ancak adama zaten tam kapasitede dolu olduklarını bildirdi. Bir boşluk açıldığında ona haber vereceğine dair söz verdi. Ancak bu cevap, arayan kişi için yeterli değildi. Ona göre, “arkadaşı” köpeği bir yetiştiriciden satın aldı ve maalesef aldıktan sonra bunun üstesinden gelinemeyecek kadar fazla olduğunu anladı. Bundan bir gün sonra Nancy, Broward Hayvan Barınağı olarak bilinen bir yerden bir telefon aldı.

Acil Durum

Acil Durum

Yardım İçin Nancy’yi Arıyor

Yıllar boyunca, Broward Hayvan Barınağı’ndaki gönüllüler yüzlerce hayvanla ilgilenmişti. Ancak bu hayvan çoğundan farklıydı. Dışarıda bağlı olan yaratığı idare edemeyeceklerini anladılar. Ve böylece, Nancy’nin elinden geldiğince çabuk gelmesini istediler. Her şeyden önce, köpeği güvenli bir yere götürmek istediler. Daha sonra yetkilileri arayacaklardı.

Yardım İçin Nancy'yi Arıyor

Yardım İçin Nancy’yi Arıyor

Büyük Bir Canavar

Nancy nihayet Broward Hayvan Barınağı’na vardığında, asla unutamayacağı bir şey gördü. Bir kafeste dolaşan kocaman bir canavar. Kocaman çenesi açık bir şekilde pençelerini betona yaydı. Nefes nefese kaldığında sıcak, nefesi havayı buharlaştırdı. Nancy, dişlerinin ve kafasının büyüklüğünü gördükten sonra omurgasında titreme hissetti. Hayvan, 1.5 metreydi. Bu yüzden onun bir köpek ya da kurt olması imkansızdı. Görevliyle konuştuktan sonra duyduklarına inanamadı.

Büyük Bir Canavar

Büyük Bir Canavar

Yuki Dışarıya Atıldı

Nancy, personelle konuştu ve barınağın dışına bağlanmış zavallı yaratığı keşfettiklerini öğrendi. Çalışanlar onu “başıboş” olarak kayıtlara ekledi. Önceki gün aldığı telefonla alakasız olamayacak kadar büyük bir tesadüftü. Arayanın bahsettiği hayvana baktığını hemen anladı. Görünüşe göre kişi, hayvan barınağında bir yerin açılmasını bekleyemeyecek ve işleri kendi yöntemiyle yapacak kadar sorumsuzdu!

Yuki Dışarıya Atıldı

Yuki Dışarıya Atıldı

Öfkeliydi

Nancy bu hayvana karşı bir acıma duygusu hissetti. Sahibinin köpekler hakkında, almadan önce, yeterince araştırma yapmadığı açıktı. Bu zavallı yaratık şimdi dikkatsiz davranışlarının bedelini ödemek zorunda kaldı. Olanlar yüzünden öfkelenirken onu minibüse götürdü. Şüphelerinin doğru olup olmadığını görmek için önce ona bir DNA testi yaptırdı. Ancak, DNA testinden öğrendiklerine inanmıyordu!

Öfkeliydi

Öfkeliydi

Gerçek Kişiliği

Game of Thrones hayranları muhtemelen Yuki’nin bir Direwolf gibi göründüğünü düşüneceklerdi. Hayvan barınağına götürülen diğer hayvanlarla karşılaştırıldığında oldukça iyi durumdaydı. Sıcak kanlı ve arkadaş canlısı olduğunu öğrenmek oldukça şaşırtıcıydı. Korkunç görünmesine rağmen, ekip onu barınak için bir elçiye dönüştürmeyi düşündü.

Gerçek Kişiliği

Gerçek Kişiliği

DNA Testi Yapılıyor

Nancy ve Shy Wolf Barınağı ekibinin geri kalanı, yeni kurtarışlarında bir DNA testi yapmayı uygun gördü. Bu onun en büyük şüphelerini doğrulayan bir testti. Sonuçları aldıklarında, Yuki’nin gerçekten % 3,9 Alman Kurdu,% 8,6 Sibirya Kurdu ve% 87,5 Boz Kurdu olduğunu öğrendiler. Bu, Florida eyaletinde üremesi veya sahibi olması yasadışı olan yüksek içerikli bir kurt köpeği olduğu anlamına geliyordu.

DNA Testi Yapılıyor

DNA Testi Yapılıyor

Kurt köpekler Hakkındaki Gerçek

Tarihin içinden geçerseniz, insanların her zaman kurtlara hayran kaldığını göreceksiniz. Kurt-köpek melezinin yükselişinin nedeni muhtemelen budur. Eğitimsiz alıcılar ve yetiştiriciler, bir kurt kadar güzel ama bir köpek kadar uysal, arkadaş canlısı ve sadık bir cins yaratmaya çalışırlar. Ancak bu insanların çoğu, eylemlerinin hem kurt köpeklerine hem de kendilerine olan sonuçlarını bilmiyor!

Kurt Köpekler Hakkındaki Gerçek

Kurt Köpekler Hakkındaki Gerçek

Bir Kumarın Çok Risklisi

Kurt-köpek melezi yapmak çok risklidir çünkü sonucun hangi özellikleri miras alacağını asla bilemezsiniz. Hangi tarafın baskın olacağını söylemenin bir yolu yoktur. Yavrular kurt gibi görünebilir, ancak bir köpeğin kişiliğini veya tam tersini koruyabilir. Bazı eyaletlerin yüksek içerikli bir kurt köpeğinin sahipliğine izin vermemesinin nedeni budur. Sorun yaratabilecek tek şey bunlar değil. Çoğu zaman, birçok köpek sahibi, nasıl bir işin içine girdiklerini çok geç algılar.

Bir Kumarın Çok Risklisi

Bir Kumarın Çok Risklisi

Gidecek Başka Hiçbir Yer Yok

Kurt köpekleri ve kurtlar, koşmak için bolca alana, normal bir köpekten daha fazla yiyeceğe ve daha da yoğun bir şekilde eğitilmeye ihtiyaç duyar. Normal köpeklere alışkınsanız, bu canlıların bakımına alışmanız biraz zaman alacaktır. Kurt köpekleri genellikle vahşi doğada yaşamak için fazla uysaldır, ancak bir köpek barınağında kalamayacak kadar vahşidir. Terk edildiklerinde onlara yeni bir yuva bulmak zordur.

Gidecek Başka Hiçbir Yer Yok

Gidecek Başka Hiçbir Yer Yok

Terk Edilme Meseleleri

Shy Wolf Barınağı, yirmi yıl önce kapılarını açtığından beri, terk edilmiş kurt köpeklerin sayısında büyük bir artış gördü. Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı bölgelerinden 20 ila 100 kurt
Köpeği kurtarmış bulunuyorlar. Ekibin yaptığı ilk kurtarma 3 bacaklı bir leopardı, ancak kurt köpekleri artık kuruluştaki en çok terk edilmiş egzotik hayvanlar. Nancy bu konuyla alakalı önceki sahibini aramayı düşünüyordu, ancak o, ona ulaşamadan Yuki’nin hayatını değiştirecek bir şey oldu.

Terk Edilme Meseleleri

Terk Edilme Meseleleri

Değişen Davranışı

Yuki, Shy Wolf Barınağına vardıktan kısa bir süre sonra, bacağı bir küçük palmiye ağcına takıldığında dışarıda dolaşıyordu. Sağ arka bacağında ve dizinde bir yara bıraktı. Sonunda, yaralanma düzeltilmeden önce beş ameliyat geçirmesi gerekti. Bu süre zarfında, hayvan barınağındaki ekip, zavallı yaratığın kafesinde daha agresif davranmaya başladığını fark etti.

Değişen Davranışı

Değişen Davranışı

Güven Sorunları Vardı

Her şeye rağmen, kişiliği geliştikçe Yuki’yi daha çok tanımaya başladılar. Bir süre sonra kafese seçili kadının girmesine izin verirdi. Pek çok insana güvenmiyordu ama Brittany’ye güveniyordu. En azından ikisinin birbirine sahip olması ve bir iletişim kurabilmeleri iyi bir şeydi. Ancak o sırada, onun bir internet yıldızına dönüşeceğine dair kimsenin bir fikri yoktu! Bu nasıl oldu?

Güven Sorunları Vardı

Güven Sorunları Vardı

İnternet Yıldızı Olmak

Bir gün Brittany, hayvan barınağının Facebook sayfasına Yuki’nin bir fotoğrafını koydu. Fotoğraf, köpeğin gerçek boyutunu ortaya çıkardı. 1.60 boyunda olan Brittany’yi açıkça cüceleştirdi. ” Fotoğrafı yükledikten kısa bir süre sonra sosyal medyada hızla dolaştı. Birçok internet gezgini bu kurt köpeğinin boyutunu görünce şok oldu. Aslında, bazıları o kadar kuşkuluydu ki, fotoğrafların fotoşop yapıldığını iddia etti!

İnternet Yıldızı Olmak

İnternet Yıldızı Olmak

İnternette Yaygınlaşma

Britney bu suçlamalara mükemmel bir yanıt verdi: “Bu sadece onun şişman açılı resmi. Hepimizin bizi daha farklı gösteren bir açısı vardır. ” Çok geçmeden, fotoğraf viral oldu. Dünyanın farklı yerlerinden insanlar fotoğrafa yorum bıraktı. Yuki’nin var olduğuna kimse inanamadı! “Kesinlikle saygı isteyen yaratıklar.” Brittney, “Birlikte çalıştığım hayvanlar hiç vahşi doğada olmadı ve olmayacak, bu yüzden daha çok sosyalleşiyorlar,” dedi.

İnternette Yaygınlaşma

İnternette Yaygınlaşma

Kurt-köpekler Hakkında Farkındalık Yaratmak

“İnsanların en azından kendileriyle özdeşleşmelerine yardımcı olmak ve belki de korku tepkilerini eğitim yoluyla sağlıklı bir saygıya dönüştürmek umuduyla sevimli anlarını gösteriyoruz,” diye devam etti, “… Ve ayrıca bir hayvana düzgün bir yaşam şansı verirken aksi takdirde ötenazi yapılacaktır.” İnsanlar bu fotoğraftan memnun kalırken, barınak kısa süre sonra bazı korkunç haberlerle uğraşmak zorunda kaldı. Bu haberler neydi?

Kurt Köpekler Hakkında Farkındalık Yaratmak

Kurt Köpekler Hakkında Farkındalık Yaratmak

Kendisi Gibi Davranmama

Zaten uzun bir süredir, Yuki normal hali gibi davranmıyordu. Yeterince yemek yemiyordu ve eskisi gibi heyecanlı görünmüyordu. Bir ekip üyesi ona en sevdiği oyuncağı gösterdiğinde, kurt-köpek hiç ilgi göstermedi. Personel kafeste paspaslandığını ve arada sırada sadece oyun süresine girdiğini görebiliyordu. Ona neler olduğunu görme zamanının geldiğini biliyorlardı.

Kendisi Gibi Davranmama

Kendisi Gibi Davranmama

Korkunç Haber

Ne yazık ki ekip, Yuki’nin kanser hastası olduğunu öğrendi. Daha da kötüsü, bunun ölümcül bir durum olmasıydı. Geçmişte böyle bir şeyle uğraşmış olsalar bile, Yuki’nin hayatta kalacağını umuyorlardı. Ne de olsa açıkça bir dövüşçüydü. Bir süre sonra ekip, Yuki ile geçirdikleri zamandan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak istedi.

Korkunç Haber

Korkunç Haber

Reklam