Bize Olağanüstü Şeylerin Gerçekliğini Gösteren İnanılmaz Fotoğraflar

Yayinlanma tarihi 10/12/2020
Reklam

Bu esrarengiz gezegende bulunan çeşitli canlılar ve yaşam ortamları gerçekten de nefes kesici. Gerçeğini görmeden, bu kadar farklı canlıların var olduğuna inanması güç. Mutlaka fillerin ne kadar büyük olduğunu duymuşsunuzdur, ama gerçekte sizlerden kaç kat uzun ve büyük olduğunu tahmin edebilir misiniz? Ayrıca bir kaya çıkıntısının genişliğinin bir insan ayağına kıyasla ne kadar büyük olduğuna da dikkat ediniz! Bunun gibi kıyaslamalar ile aklınızı kaybetmeye hazır olun!

Pokeman’daki Tırtıl

Artık emin olabiliriz ki Hickory boynuzlu şeytan aslında Pokemon’da ki Caterpie. Bu tırtılın neredeyse 13 cm büyüklüğüne ulaşmış olması hakkında hiçbir fikrimiz yok. Bu büyüklükte ki bir tırtılı yazın bir ağacın üstünde görmek pek te hoş olmaz. Güzel haber şu ki, bizler Kuzey Amerika’nın derin güneyinde yaşamıyoruz çünkü bu tırtıllar orada oldukça yaygın! Bu tırtıllar her zaman bu büyüklüğe ulaşmıyorlar, ayrıca bu aşamadan hemen sonra güveye dönüşüyorlar.

Pokemon'daki Tırtıl

Pokemondaki Tırtıl

Mountain Ve Karısı

Hafþór Júlíus Björnsson, Game of Thrones’da Mountain’ı canlandıran aktör. Bu etkileyici aktör 205 cm uzunluğunda ve 200 kilogram ağırlığında. Bu adam yanında duran herkesi kısaltacak bir uzunlukta. Fotoğrafta aktöre eşlik eden karısı Kelsey Handon, arkasındaki rastgele adamın üzerinde yükseliyor. Umarız bu dev adam karısına zarar vermeden ona sarılma tekniğini bulmuştur!

Mountain Ve Karısı

Mountain Ve Karısı

Tekneden Daha Büyük

Arkadaşlarınızla balık avlarken huzurlu bir gün geçirdiğinizi düşünün. Aniden bir şey kocaman teknenizin yanında yüzüyor. Hayır, bu bira kafası değil, gerçek! Teknenizin üç katı büyüklüğünde olan mavi bir balina tam da yanınızda yüzmeye karar vermiş. Görünen o ki, büyüme çağını tamamlamış bir erkek 30 metre uzunluğuna ve 150 ton ağırlığına ulaşabiliyor. Deniz memelileri bilinen en büyük canlılardır! Eğer bu senin başına gelirse, teknende kalmaya çalış!

Tekneden Daha Büyük

Tekneden Daha Büyük

Hindistan Cevizi Yengeci Ve Köpek

Palmiye hırsızı veya soyguncu yengeç olarak da bilinen Hindistan cevizi yengeci, karada yaşayan bir keşiş yengeç türüdür. Bir keşiş yengecinin elinize sığabileceğini düşünmek oldukça ironik olur! Bu büyük yaratık 9 kilogram ağırlığındadır ve iki bacağının arasındaki mesafe yaklaşık 90 cm’dir. Yani bu mesafe neredeyse matematik hocalarımızın kullandığı cetvel ile aynı! Neyse ki, bu koca yaratıklar yoğun nüfuslu bölgelerde yaşamazlar.

Hindistan Cevizi Yengeci Ve Köpek

Hindistan Cevizi Yengeci Ve Köpek

Kanatlı Bir Tilki Gibi

Biraz evvel Bram Stoker’la telefonda görüştüm, Dracula yarasasını geri istediğini söyledi! Çok nadiren söyleyebiliriz ki, bu devasa altın taçlı uçan yaratık bir yarasadan çok bir tilkiye benziyor. Benzerlikleri sadece kulakları ve burunları değil, aynı zamanda altın-kahverengi tüyleri. Açıkçası, bu canlıya adını veren bilim adamları ne yapacaklarını biliyorlarmış. Maalesef ki, kaçak avlanma ve ana besin kaynakları olan meyve için, insanlarla giriştikleri rekabet nedeniyle bu uçan hayvanların artık nesli tükenmektedir.

Kanatlı Bir Tilki Gibi

Kanatlı Bir Tilki Gibi

En Yumuşak Ve En Büyük Tavşan

Bu devasa Flaman tavşanını almak varken neden bir köpek alasınız? Orta boy bir Border Collie’deki kadar büyük patilere sahip. Fotoğraftaki tavşan oldukça agresif görünse de bu hayvanlar evcil hayvan olarak bakabileceğiniz sakinlikte ve uysallıktadır. Her ev için mükemmel boyutta olan bu tavşan 6 kilogram ve 430 cm uzunluğundadır! Eminim ki sizlerde bu tavşanı kucaklamak istersiniz!

En Yumuşak Ve En Büyük Tavşan

En Yumuşak Ve En Büyük Tavşan

Küçük Bir Hayalet Yengeç

Bu hayalet yengecin ne kadar küçük olduğuna bir bakın! Geçmişte bunlardan kaç bin tanesine bastığımızı düşünmek bile istemeyiz! Zaman dilimine göre renk değiştirip çevreye uyum saplama özelliğine sahip. Kıyı yengeçleri olduklarından, okyanusta yaşamak yerine kumda avlanmayı ve yaşamayı tercih ederler. Ancak, bu küçük adamın ne kadar yiyebileceğinden hiç emin değiliz.

Küçük Bir Hayalet Yengeç

Küçük Bir Hayalet Yengeç

En Büyük Ağaç

Böyle bir ağaç ormanda düşerse ve etrafta kimse yoksa, ses çıkarır mı? Cevabın evet olduğundan oldukça eminiz. Kızılağaçları 115 metre yüksekliğine ve 9 metre çapına ulaşabilirler. Şüphesiz, “BOM!” sesi çıkaracaktır. Bu kocaman Kızılağaçları dünyadaki en eski ağaç türleri arasındadır ve 1.800 yıldan fazla yaşayabilirler. En yaygın olarak Oregon kıyılarında ve Kuzey Kaliforniya’da bulunurlar.

En Büyük Ağaç

En Büyük Ağaç

Bir Çapanın Boyutu

Umarız ki bu devasa çapa denizin diplerine batarken herhangi bir şeyin üstüne düşmemiştir! Bu büyük çapalar yaklaşık 30 ton ağırlığında ve aynı zamanda zincir bağlantılarının her biri de 225 kilogram ağırlığına kadar çıkabilir. Böyle bir çapanın altında kalırsan hiçbir şansın kalmadı demektir! Sualtı ve yüzey akıntılarının farklı hızlarını düşündüğünüzde gemilerin bu kadar büyük çapalara ihtiyaç duyması o kadar da şaşırtıcı değil!

Bir Çapanın Boyutu

Bir Çapanın Boyutu

Pirinç Tanesinden Daha Küçük

Küçük bilgisayar yalnızca bir fotoğraf karesinde bulunabilir, fakat şimdiden bu bilgisayarı kaybettiğimizi hissediyoruz. Bu mikroskobik cihaz, bir pirinç tanesinin yanında ölçüldü. Bunu kafanızda canlandırmak isterseniz, bilin ki bir pirinç tanesi 5 ila 7 milimetre uzunluğundadır. Bu arada, bu işlevi belli olmayan aletin her iki tarafı da 0,33 milimetre boyutundadır. Bu aygıtı nasıl kaybetmeyeceğimize dair hiçbir fikrimiz yok! Sizlere de bu konuda bol şans diliyoruz.

Pirinç Tanesinden Daha Küçük

Pirinç Tanesinden Daha Küçük

En Büyük Dinozor

Resimde görmüş olduğunuz kemik, şimdiye kadar var olan en büyük dinozorun kemiğidir. Bu devasa sürüngenlerin ben doğmadan evvel yok olmuş olmasına gerçekten de minnettarım. Hiç olmazsa, bilim adamları bu yaratığın yukarıdan aşağıya 40 metre, ayakta durduklarında 20 metre uzunluğunda ve yaklaşık 77 metrik ton ağırlığında bir ot obur olduğunu keşfetmişlerdir. Bir dinozor uzmanı Jose Louis Carballido’ya göre, ” Bu dinozorlar 14 filin ağırlığına sahip, her birinde birer treyleri olan arka arkaya durmuş iki kamyona benziyorlar.”

En Büyük Dinozor

En Büyük Dinozor

Aslan Yelesi Sokması

Acaba Marlin, Finding Nemo’daki gibi bir denizanasının sokmasını karşıladığı gibi bu denizanalarının da sokmasını normal karşılar mı? Aslan yelesi denizanası olarak bilinen bu denizanası, denizdeki en büyük denizanası türdür. 36,5 metre uzunluğuna ulaşabilen denizanası! Tamam, sudan korkmuyoruz ama altımızda o dokunaçları ve o devasa çanı görseydik eminim ki doğruca kıyıya yönelirdik. İyi yanından bakmak gerekirse, bu denizanaları zehirli değillerdir.

Aslan Yelesi Sokması

Aslan Yelesi Sokması

Bir Anakonda

Bize sorarsanız, anakondalara alışık olan herkesin bir an önce tahliye edilmesi gerekiyor. Bu yılanlar 720 cm uzunluğa ulaşabilirler ve 550 kilo kasa sahiplerdir. Yani bu yılanlar, yetişkin bir timsahı bile alt edecek kadar devasalardır! Yaratıklar suda daha fazla çevikliğe sahipken, biz hala bu işçinin yılanın fazla yakınında durduğunu düşünüyoruz. Beyler bayanlar, lütfen sosyal medyada paylaşacaksınız diye kendinizi bu tehlikeye atmayın!

Bir Anakonda

Bir Anakonda

Dalgaya Dikkat!

İnsanlara bir zararları olmasa da suyun içindeyken bu şeyi altımızda görsek çıldırmayacağımızı söylememiz yalan olurdu. Deri sırtlı bu kaplumbağa 215 cm’den fazla büyüyebilir ve 650 kilo ağırlığına ulaşabilir. Zararı olmadığını bilmemize rağmen bu büyüklük pek de rahatlatıcı değil. Bu koca yaratık, kesinlikle hayalimizdeki sevimli, yeşil deniz kaplumbağasına benzemiyor. Korkunç da olsa, böyle bir kaplumbağa görmek oldukça büyük bir deneyim olurdu.

Dalgaya Dikkat!

Dalgaya Dikkat!

Yemeğine Saldırma Planı

Bu resimdeki yavru kaplumbağa ile çok daha güvende hissettiğimiz kesin. Bunun sebebi sadece kaplumbağanın bir ahududuya bizim çikolatalı bir pastaya baktığımız gibi bakmasından ötürü değil. Tamam, kabul ediyoruz ki bizi daha rahat hissettiriyor. Üstelik, bu büyük ve korkutucu dünyada bu kadar küçük bir kaplumbağa olmanın kolay olmadığına eminiz. Denizde çok sayıda yırtıcı hayvan var. Endişelenme küçük dostum, seni elimizden geldiğince güvende tutmaya çalışacağız!

Yemeğine Saldırma Planı

Yemeğine Saldırma Planı

İrlanda’da Bir Başka Sahil Günü

Birçok kez kumsallarda atılmış kalemler, patlak toplar ve boş şişelerle karşılaştık. Ancak, bu devasa ağaç parçası kadar dikkat çekici bir şeye hiç rastlamadık. Bu Instagram’da hoş görünebilir, ancak nasıl oraya geldiğini bilmek istediğinizden emin gibiyiz. Dikkatlice bakarsanız, bu fotoğrafın arka planında bulunan dağdaki ağaçları görebilirsiniz. Belki uzun zaman önce bir dal düştü ve kıyıya doğru sürüklendi! Bu, gerçekten de geceleri kafamızdan çıkmayacak türden sorular.

İrlanda’da Bir Başka Sahil Günü

İrlanda’da Bir Başka Sahil Günü

Dua Etmeye Başla

Bayılırken bizi şimdiden affetmeniz dileğiyle. Bu sarp kayalık ile cebelleşirken hapşırmak zorunda kaldığınızı aklınız alıyor mu? İsminin alaycı mı yoksa oraya uygun mu bizlerde pek emin değiliz. “Tanrı’ya Şükürler olsun Çıkıntısı” adı ile biline bu nefes kesici yere biz “Aman Tanrım çıkıntısı” derdik. Muhtemelen söylene bilenecek tek şey bu olurdu. Burayı geçmek zorunda kaldıklarında kim hiperventilasyon yapmaz ki? Eğer bir adrenalin bağımlısıysanız ve bir gidip göreyim kafasındaysanız, ne yaptığınızı bildiğinizi umuyoruz.

Dua Etmeye Başla

Dua Etmeye Başla

Tibet Mastif’i

Köpek kendi başına oldukça büyük görünüyor. Ancak, gerçekten ne kadar büyük olduğunu sadece yanındaki kadını gördüğünüzde tahmin edebilirsiniz. Tibet Mastif’i Nepal, Tibet, Çin ve Orta Asya’da bulunan eski bir koruyucu köpek ırkıdır. Şaşırtıcı derecede kabarık tüylere sahip olan bu köpek cinsi, 85 cm kadar uzayabilir. Ortalama olarak 45 ila 75 kilo arasında bir ağırlıktadırlar. İnsanları koruma özelliğine sahip olduklarından, bekçi köpeği yerine bir Tibet Mastif’i almalısınız!

Tibet Mastif’i

Tibet Mastif’i

Anne Hipopotam Ve Bebek Hipopotam

Su aygırları devasa yaratıklardır. Genellikle, yetişkin erkekler 15 ton ağırlığına ulaşırken, dişiler 13 ton ağırlığındadır. Her ne kadar devasa yaratıklar olsalar da 50 km hızda koşabilmeyi becerirler. Ancak, bu devasa yaratıklar gençken oldukça küçüklerdir. Bu yavru su aygırına annesiyle yan yana dururken bakmanızı istiyoruz. Su aygırları doğum yapmadan önce, yalnız vakit geçirmek adına yok olurlar ve yaklaşık 10-14 gün sonra geri gelirler. Yeni doğan su aygırları suyun altında doğar ve doğduklarında 25 ila 50 kilo ağırlığındadırlar.

Anne Hipopotam Ve Bebek Hipopotam

Anne Hipopotam Ve Bebek Hipopotam

Ava Çıkan Yaban Domuzları

Vay canına, şu yaban domuzuna bir bakar mısınız? Devasa hayvan, yavrularıyla birlikte Hong Kong’da bir çöplüğü kontrol ederken yakalandı. Bu çöp ise bir ilkokulun yanında olduğundan pek de sıradan bir çöp değildi. Fotoğrafı çeken kişinin böyle bir hayvanın dışarıda olduğunu okula bildirmiş olmasını umuyoruz. 20 ila 25 kilo ağırlığındadırlar. Bu korkunç hayvanlar o kadar güçlülerdir ki, kayaları kaldırmak için burunlarını kullanmaları yeterlidir. Erkek yaban domuzları ortalama 75 ila 100 kilo ağırlığındadır ve 12 cm uzunluğunda büyüyen köpek dişlere sahiplerdir.

Ava Çıkan Yaban Domuzları

Ava Çıkan Yaban Domuzları

Umarız Cam Kırılmaz

Umarız dışarıda bu yaratıklardan birini avlayan kimse yoktur. Timsahlar kendi başlarına yeterince korkunçlardır, ama avcıları daha da korkunçlardır. Cam fanusun içinde olan kadın bunu yapmaya cesaret edebiliyorsa pek te korkmuyor olmalı. Ancak bu bizi teselli etmiyor. Orada işler çığırından çıkarsa, bu timsahın öğle yemeği olmaya hazır olduğuna eminiz. Bunun için hayatını asla riske atma lütfen, olur mu?

Umarız Cam Kırılmaz

Umarız Cam Kırılmaz

Dev Bir Vombat

Bu kadının hayattan daha büyük bir Vombatı var! Anlayacağınız, neredeyse onun kadar büyük. Yardımcı olamayız ama bu Vombatın karşısına çıkan herhangi bir hayvanı kolayca sindirip sindiremeyeceğini merak etmiyor değiliz. Pokemon’a benziyor gibi. Bu noktada, sadece havalı bir isme ve özel saldırılara ihtiyacı var. Bu yaratıklardan birine rastlarsak, birkaç saniyeliğine şokta olacağımıza bahse girebilirsiniz.

Dev Bir Vombat

Dev Bir Vombat

Mavi Balina Kalbi

Mavi bir balinanın kalbi resimde gördüğünüz gibidir. O kadar büyük bir yaratık ki, bir insan kalbine kıyasla üç katı büyüklüğünde bir kalbe sahiptir. Aslında, kalbi tam olarak bir Ford Fiesta’nın büyüklüğünde. Bu kadar büyük bir organ hayal etmek akıl almaz değil mi? Mavi balinanın devasa bedeninde kan dolaşımı gerçekleşebilmesi için bu büyüklükte bir kalbe ihtiyacı vardır.

Mavi Balina Kalbi

Mavi Balina Kalbi

Aynı Miktar

Şu anda aynı miktarda olan 100 dolarlık banknot ve 1 dolarlık banknotlara bakıyorsunuz. Tomar halinde olan para yığıntısı çoğu insanın gece kulübüne giderken yanında olmasını istediği banknotlardır. Öte yandan, küçük yığın ise, kumarhanede şanslı olup da eve getirdiğiniz miktardır. Aynı miktardalar, bu yüzden ne şekilde olduğu çokta önemli değil gibi. Aralarındaki tek fark, 1 dolarlık banknotlardan oluşan devasa bir desteniz olduğunda, sayım için çok daha fazla çaba harcamanız gerekmesidir!

Aynı Miktar

Aynı Miktar

Güneşin Boyutu

Şimdi, bir uçuşun Dünya’nın bir ucundan diğer ucuna ne kadar süreceğini öngörmenizi istiyoruz. Oldukça zaman alıyor olduğundan Dünya’nın gerçekten çok büyük bir yer olduğunu düşünebilirsiniz. İşin aslı şu ki, gezegenimiz güneşten ve diğer gezegenlerden daha küçüktür. Bu fotoğrafta, güneşin içine sığacak tüm Dünyalara bakıyorsunuz! Bu ne kadar çılgınca? Yaz geldiğinde bu kadar sıcak hissetmemizin nedeni de bu olsa gerek.

Güneşin Boyutu

Güneşin Boyutu

Uçan Bir Yaratık

Kuşları küçümseyenler ve gerçek olmadıklarını düşünenler var. En büyük uçan yaratık etrafta dolaşırken hayatta olmadığınızı takdir etmenizi istiyoruz. Bu uçan yaratık, yanındaki insandan en az 4 kat daha büyüktür. Tek bir hamlede bu adamı ve belki 3 tane daha yutar. Bu şey hala ortalıklarda uçarken hayatta olduğumuzu hayal etmek tüylerinizi ürpertmiyor mu? Ben almayayım, teşekkürler!

Uçan Bir Yaratık

Uçan Bir Yaratık

Devasa Bir Heykel

Rönesans döneminden mi yoksa Romantik döneminden mi geldiklerine bakılmaksızın, sanat eserleri ilgi çekicidir. Geçmişte yaşayan sanatçılar, bize istinaden, daha az teknolojiye ve farklı bir bakış açısına sahipti. Şüphesiz, Michelangelo, Rönesans döneminin en iyi sanatçılarından biriydi. David’in arkasındaki sanatçıydı. Bunun için hangi boy ölçeri kullandığı hakkında hiçbir fikrimiz yok, ama bu kadar uzun bir insan hayal edebiliyor musunuz? Bu adam, bu inşaat işçisinin üstünden yükselirdi.

Devasa Bir Heykel

Devasa Bir Heykel

Daha Fazla Kanatlı Devler

Sıcak bir yaz gününde parkta yürüyüş yaptığınızı hayal edin. Birdenbire bu kanatlı yaratığı gördüğünüzde kendi halinizde yürüyordunuz. Oldukça aç görünen bir devasa kanatlı kartal. Yavaşça aşağıya doğru iner ve dev pençelerini kullanarak bir fareyi yakalar. İşte o pençeleri gördükten sonra, minik köpekleri nasıl yakalayabileceklerini tahmin edebileceksiniz. Henüz yeni yürümeye başlayan çocukları da kapma ihtimalleri oldukça yüksek!

Daha Fazla Kanatlı Devler

Daha Fazla Kanatlı Devler

Yakından Trafik Işığı

Havada asılı olan bu nesnelerin yanından geçmek normal hale gelmiş olabilir. Ancak, çok yüksek oldukları için ne kadar büyük oldukları hakkında hiçbir fikrimiz yok. Bu resim size boyutları hakkında iyi bir fikir verecektir. Bu trafik ışıklarının bu kadar büyük olduğunu tahmin etmiyorduk! Trafik ışıklarının olması gereken yerde tutan altyapının güvenli olması gerekir, aksi takdirde trafik ışığı şüphesiz sürücülere ve yayalara çarpabilir. Bu senaryonun asla gerçekleşmemesi için dua etmenizi öneririz!

Yakından Trafik Işığı

Yakından Trafik Işığı

Anormal Salyangoz

Bayanlar ve baylar, lütfen tuzunuzu karabiberinizi hazırlayın. Nihai salyangozu bulduk! Çiy dolu çimenlerin üzerinde minik salyangozlar görmeye alışığız, fakat buna benzer bir salyangoza görürseniz ne yapardınız? Ancak resimdeki hanımefendi, bu kocaman şeyi tek elle tutmakta başarılı görünüyor. Sizce bir salyangozun boyutu hızını arttırır mı azaltır mı? Bize sorarsanız, bizden çabucacık uzaklaşması adına bu büyük salyangozun daha hızlı olmasını ümit ediyoruz.

Anormal Salyangoz

Anormal Salyangoz

Devasa Bir Yüzük

Yüzüklerin Efendisi hayranlarının bu buluşu takdir edeceklerinden eminiz. Bu, bir erkeğin kız arkadaşı ile uzun zaman geçirdikten sonra verdiği bir yüzük değil. Hayır, bu aslında Yüzüklerin Efendisi setinde kullanılmış bir yüzük! Neredeyse bir ayak genişliğindedir ve iki elle tutulmalıdır. Bu yüzük aslında yapımcıların bu fantastik üçleme üzerinde çalışırken yaptıkları yatırımın bir kanıtıdır. Sahne!

Devasa Bir Yüzük

Devasa Bir Yüzük

En Büyük Damperli Kamyon

Normal bir okul otobüsünün ne kadar büyük olduğunu biliyor musunuz? Cevabınız hayırsa, 5 mini-vanın toplamından daha uzun ve daha geniş olduğunu bilmenizi isteriz. Bunu akılda tutarsak, sizce o damperli kamyon ne tur bir atık taşıyor olabilir? Bu devasa damperli kamyon, olabilecek en büyük tekerleklere sahip olabilir. Acaba dinozor kemiklerini falan kazıyor olabilirler mi? Burada neler olduğuna dair hiçbir fikrimiz yok, ama bu kesinlikle çok büyük bir kamyon.

En Büyük Damperli Kamyon

En Büyük Damperli Kamyon

Devasa Bir Sığın Geyiği

Karikatürler yüzünden insanlar otomatik olarak geyiğin zararsız yaratıklar olduğunu varsayarlar. Ancak bu fotoğraf fikrinizi değiştirmek için yeterli olabilir. Geyiğin kendisinin ve boynuzlarının ne kadar büyük olduğuna odaklanabilir mısınız? Kanada’da bulunan bu özel geyik, yanında duran arabalardan daha büyüktür. Tek bir yanlış hareket geyiğin yemeği haline gelmek için yeterli. Bu devasa Kanada geyiğini kızdırmamak adına çok çaba gerektiği kesinlikle doğru!

Devasa Bir Sığın Geyiği

Devasa Bir Sığın Geyiği

Atlar Neden Hızlıdır?

Bu fotoğraf kesinlikle pek çok şeyi açıklıyor. Atların akciğerleri çok büyük! Akıl almaz büyüklüğe sahip akciğerler. Bundan böyle atların uzun süre nasıl bu kadar hızlı koştuğunu merak etmeniz mümkün değil. Bir atın hızlı bir şekilde uzun mesafeleri kat ettiğini görmek büyüleyici, ancak şimdi bunun nasıl mümkün olduğunu görebilmek daha da büyüleyici. Futbolcular bu akciğerlerle doğmuş olsalardı, saha da işleri çok daha basit olurdu!

Atlar Neden Hızlıdır?

Atlar Neden Hızlıdır?

Eski Mısır Bilimi

Sizce Antik Mısırlılar piramitleri nasıl inşa edebildiler? Bu hala tartışmaya açık bir konu. Ne kadar büyük olduklarını bilmiyorsanız, sizleri bu fotoğrafa bakmaya davet ediyoruz. Piramitlerin dibinde oturan dört kişi var. Bir tanesi bir taşın boyutuna bile ulaşamıyor. Asırlar önce başlanmış olan bu piramit inşaatının tam olarak nasıl gerçekleştiğini öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.

Eski Mısır Bilimi

Eski Mısır Bilimi

Onlardan Çok İleride!

Usain Bolt, tüm dünya onu izlerken, hayatının en büyük yarışında zafere koşmayı başardı. Resimde diğer koşucuların sprint yaptığını ve bitiş çizgisine ulaşmak için ellerinden geleni ardına koymadığını görebilirsiniz. Öte yandan, Bolt’un da ne kadar ileride olduğunu görmek etkileyici. Artık koşmayı bırakmış, bitiş çizgisini geçmeden önce kutlama yapıyor. Şüphesiz, o bir efsane!

Onlardan Çok İleride!

Onlardan Çok İleride!

Farklı Boyutlu Oyuncular

Beyzbolda bir oyuncunun boyu çok büyük önem taşıyan bir spor dalı değildir. Nasıl oynanacağını bildikten sonra, lige girmek için rakiplerinizle aynı şansa sahip olursunuz. Jose Altuve her şeyi bilen bir oyuncu. Aaron Judge’ın yanında duran turuncu giyinmiş daha kısa boylu olan adamı görüyorsunuz. Bu ikinci beyzbolcu sahadaki en uzun oyuncu olmasa da beyzbol oynamayı kesinlikle biliyor. Sizce Yargıç, Altuve ile yolları kesiştikten sonra kıkırdadı mı?

Farklı Boyutlu Oyuncular

Farklı Boyutlu Oyuncular

İki Geri Koşucular

Bu kare rakip takım için korkutucu bir kare olsa gerek! Gördükleriniz NFL’in geri koşucuları Dion Lewis ve Derrick Henry. Genel olarak, bu pozisyon Lewis gibi bir cüsseye sahip olan ancak biraz daha büyük insanlar içindir. Sağdaki adam, meslektaşını ve ligdeki hemen hemen herkesi cüceleştiren Henry. Dev boya sahip olan bu oyuncuyu alt etmek savunma oyuncularının en büyük meşguliyeti! Bir oyuncunun tek başına bunu gerçekleştirmesi güç, çünkü Henry’yi alt etmek için bütün bir birim gerekmektedir!

İki Geri Koşucular

İki Geri Koşucular

İki NBA Topçusu

Manute Bol, 2.30 boyuna sahip eski bir NBA oyuncusu. ” Bu, çemberin kenarının yakınında olduğu ve zıplamadan smaç atabileceği anlamına geliyordu. Bu, gerçek hayatta bir tür hile gibidir! Öte yandan, Muggsy Bogues’umuz var. Boyu sadece 1.60 ama yine de NBA’de oynaması gerekir. Boyu onu büyük liglere girmekten caydırmadı. Bogues, Bol’un çemberin altındayken potaya koşması durumunda, topun basket olma ihtimali olmayacak!

İki NBA Topçusu

İki NBA Topçusu

Afrika’nın Boyutu

Amerika Birleşik Devletleri’nin çok büyük olduğunu düşünüyorsanız, bu fotoğrafa bir göz atın deriz. Büyük hissettirse de Afrika onu küçücük gösteriyor. Afrika kıta o kadar büyük ki, dört tane Amerika o kıtaya sorunsuz bir şekilde sığabilir. Bu kesinlikle işlerin perspektifinin önemine değiniyor! Başka bir anlatımla, Afrika’nın bir ucundan diğer ucuna gitmek için Amerika Birleşik Devletleri’nden başka bir ülkeye seyahat etmekten daha fazla zamana ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Vay canına.

Afrika'nın Boyutu

Afrika’nın Boyutu

Reklam