Chłopiec stojąc na doku widzi dziwne morskie stworzenie które się o niego ociera

Opublikowano 08/13/2020
Reklama

Czy kiedykolwiek chciałeś udać się na wymarzoną wyspę i popływać z rybami lub powygrzewać się na słońcu? Ci, którzy przyjechali na piękną wyspę La Gomera, nigdy nie zapomną wakacji. Jest częścią Wysp Kanaryjskich, poza niesamowitym morzem i plażami, ma góry do wspinaczki, ruiny i lokalne wioski do odwiedzenia.

Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii to raj, którego szukaliśmy

Turyści mogą nurkować, nurkować z rurką, łowić ryby, pływać w pięknych morzach lub po prostu spacerować po fantastycznym piasku na plaży. Jeśli doświadczyłeś chodzenia tam, to wiesz że jest jak w raju.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.54.35

Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii to raj, którego szukaliśmy

La Gomera

La Gomerę, drugą najmniejszą z głównych wysp w hiszpańskim łańcuchu Wysp Kanaryjskich, wyznaczają strome wulkaniczne góry poprzecinane szlakami turystycznymi i gęstymi lasami paproci. Kanion Valle Gran Rey znajduje się obok wioski La Calera na klifie i kończy się na czarnych plażach Atlantyku. Lokalny dzieciak o imieniu Joel niedawno umieścił La Gomerę na mapie, gdzie miały miejsce niesamowite letnie wakacje i nagrał wideo ze spotkania z dziwnym stworzeniem. To właśnie miejsce, w którym miała miejsce nasza historia…

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.30


La Gomera

Najpopularniejsze miejsce

Najpopularniejsze miejsce na wyspie w Valle Gran Rey nosi nazwę Dolina Wielkiego Króla. Miejsce to słynie z pięknej plaży, z posągiem wielkiego króla jako charakterystycznym punktem orientacyjnym. Valle Gran Rey to miasto na wyspie La Gomera, jednej z hiszpańskich wysp Kanaryjskich, znanej z czarnych plaż z miejscami do nurkowania, takimi jak La Puntilla i La Calera. Inne plaże to El Charco del Conde. W pobliżu znajduje się Mirador César Manrique, punkt widokowy z widokiem na Park Narodowy Garajonay.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.36

Najpopularniejsze miejsce

Valle Gran Rey

W pobliżu Valle Gran Rey znajduje się kilka doków, z których wędkarze i płetwonurkowie wypływają, aby spędzić większość dnia na morzu. To było całkiem idealne miejsce na pobyt. Zatrzymują się tam, aby cieszyć się linią brzegową i fantastyczną scenerią, którą to miejsce ma do zaoferowania. Nikt nie spodziewał się, że stanie się to jeszcze bardziej popularne miejsce. Kiedy dzieciak zaczynał swoje letnie wakacje, nie miał pojęcia, że ​​stanie się popularny w Internecie! Zobaczmy czemu.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.42

Valle Gran Rey

Niewyobrażalny widok

La Gomera ma piękne wody, które obmywają czarną, piaszczystą plażę. Jest tam przyjemna, kamienista plaża z efektowną linią brzegową. Cudowna malownicza dolina prowadząca do bujnych, zielonych gór – wyspa znajduje się zaledwie godzinę jazdy promem z Los Cristianos, ale milion mil od głównych wakacyjnych miejsc na Teneryfie. To sprawia, że pokochasz to miejsce. Wyspa ta to idealne miejsce na wymarzone miejsce. Dzieciak z naszej opowieści był miejscowym i jechał w stronę doków, aby wyskoczyć na wyprawę na ryby.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.48

Niewyobrażalny widok

The Piers

Port Vueltas to miejsce, w którym rybacy mają swoje łodzie gotowe do wędkowania i zabrania na pokład turystów, a jachty żaglowe kołyszą się na wodzie u stóp klifów. Rustykalne bary, restauracje, kolorowe sklepy i apartamenty ożywiają starą dzielnicę. Te wietrzne ścieżki są głównym czynnikiem, który dodaje miastu uroku. Można sobie wyobrazić, że kiedy Joel udawał się do portu podczas letnich wakacji, było tam wielu turystów. W ten sposób jego historia trafiłła na pierwsze strony gazet na całym świecie!

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.54

The Piers

Najlepsza stacja rybacka

Joel i jego rodzina planowali wyprawę na ryby, podczas której z pewnością spodziewali się, że będzie wspaniale. Kiedy byli już przygotowani na wyprawę na ryby z rodziną, naprawdę nie miał pojęcia, że ​​wszystkie jego plany zostaną opóźnione, a także reszta jego letnich wakacji! Czasami rzeczy przychodzą niespodziewanie, co czyni życie ekscytującym. Matka Natura miała dla niego niespodziankę, którą zarówno on i jego rodzice uznali za naprawdę przerażającą!

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.59

Najlepsza stacja rybacka

Port Vueltas

Chłopiec i jego rodzina udają się do portu Vueltas, bardzo podekscytowani. Mieli ze sobą wszystko, czego potrzebowali, aby łowić ryby. W końcu dotarli na miejsce. Gdy dzieciak zbliża się do łodzi rybackiej, zauważa, że ​​fale wyglądają nieco dziwnie. Nie myśląc o tym za dużo i sądząc, że to tutaj typowa sytuacja. Ale kiedy chłopiec zbliżył się do wody, był zszokowany bo coś dotknęło jego stopy – zastanawiał się, co to za stworzenie morskie.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.05

Port Vueltas

Stworzenia Morskie Na Wyspach Kanaryjskich

Plaże archipelagu, klimat i atrakcje przyrodnicze, zwłaszcza Maspalomas na Gran Canarii, Park Narodowy Teide i wulkan Teide, trzeci najwyższy wulkan na świecie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, sprawiają, że wyspy są głównym celem turystycznym. Jedną z największych atrakcji Wysp Kanaryjskich jest morze i plaża. Większość turystów udaje się tam, aby nurkować z rurką i akwalungiem. W ten sposób spotykają podwodny świat. Jednak Joel nie chciał być tego dnia twarzą w twarz z morskimi stworzeniami.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.10

Stworzenia Morskie Na Wyspach Kanaryjskich

Coś oszałamiającego

Przez lata młody mieszkaniec La Gomera był świadomy historii, które turyści opowiadali po wiosce. Krążą opowieści o dziwnych stworzeniach w wodzie, co wciąż jest niewyjaśnione i pod znakiem zapytania dla mieszkańców miasta. Zadał sobie w tym momencie pytanie: „Czy mogli mieć rację?”. W końcu Joel jest jeszcze dzieckiem, jego rodzice wciąż mu mówią, aby trzymał się z dala od wody przy dokach, aby zapobiec niebezpieczeństwu i nie wpaśc do wody.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.16

Coś oszałamiającego

Żadnego pływania po zmroku

Większość turystów, którzy tam pojechali, twierdzi, że widzieli w wodzie jakieś dziwne istoty i wyobrażają sobie to pływające w ciemności. Co więcej, tylko to czują, ale w ogóle tego nie widzieli. Nie są do końca pewni, czy w wodach La Gomery żyją jakieś stworzenia. Po czym można stwierdzić, że nie było to zwykłe stworzenie? Ze względu na te pogłoski miejscowi mówią im, aby nie pływać po zmroku dla ich bezpieczeństwa i ochrony!

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.21

Żadnego pływania po zmroku

Mogą wystąpić okoliczności

Miejscowi i właściciele firm naprawdę chcą, aby wszyscy turyści byli bezpieczni. Instruują ich, aby nie pływać po nocy, ponieważ w każdej chwili mogą się zdarzyć wypadki i ktoś może utonąć. W nocy nie ma ratowników, którzy mogliby ich ratować. Joel wciąż myśli o tym, co usłyszał o stworach.. Tego ranka Joel miał w głowie wszystkie te historie, i kiedy wszedł na mokre schody był zaskoczony, że coś dotknęło jego stóp!

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.27

Mogą wystąpić okoliczności

To nie jest woda

Kiedy poczuł coś na swoich stopach, pierwszą myślą jaka przyszła mu do głowy, było „to może być tylko woda, albo to tylko ryba”. W tym momencie naprawdę czuł, że się myli. Przychodziła mu do głowy myśl, że to jest ten moment, o którym wszyscy rozmawiali, i to jest coś niewyobrażalnego. Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy, ale Joel był w tym momencie dość odważny. Oto, co się stało…

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.38

To nie jest woda

Coś dotknęło jego stóp

Młody chłopak pomyślał, że to tylko jego wyobraźnia, ponieważ woda była ciemna. Ale znowu coś się stało. Znowu poczuł, że coś ocierało się o jego stopy, raz po raz, teraz z większą siłą. Czuł coś niezwykłego i był pewien, że dzieje się coś zupełnie dziwngo. Miał mieszane uczucia, nie wiedział, co czuć, albo się bał, albo był podekscytowany, widząc, coś pod jego stopami. Wtedy zdał sobie sprawę, że nie była to większa fala. Czy to mogła być ryba?

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.47

Coś dotknęło jego stóp

To też nie była ryba!

Potem zdecydował się lepiej temu przyjrzeć, ale potem zdał sobie sprawę, że to wcale nie ryba dotknęła jego stóp. Za nim byli ludzie i znieruchomieli. Również turyści, którzy widzieli, co się dzieje, przestraszyli się, ponieważ myśleli, że rekin rzeczywiście dotknął chłopca! Nikt nie odważył się krzyczeć ani ruszyć, myśleli, że Joel wpadnie w panikę i poślizgnie się na mokrych schodach, a rekin go dopadnie. Co czaiło się na dnie morza?

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.42

To też nie była ryba!

Dziwne stworzenie

Wokół byli ludzie, którzy patrzyli na chłopca. Dzielny chłopak się nie ruszał, ale jednocześnie przyglądał się uważniej i był ciekawy, co to jest. Wtedy Joel zdał sobie sprawę, że stworzenie, które go dotykało, było w rzeczywistości przyjazne, ponieważ nie zrobiło mu krzywdy. Wszystkie myśłi wróciły mu do głowy na temat plotki. Miał na myśli pytanie: „czy to było to tajemnicze stworzenie, o którym mówili turyści?” Co to było?

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.52

Dziwne stworzenie

Gigantyczna płaszczka

Co zaskakujące, była to po prostu gigantyczna płaszczka bawiąca się wokół jego stóp. Ten mały chłopiec faktycznie spotkał to stworzenie tego ranka. W tym czasie płaszczka radośnie łopotała wokół stóp Joela i wydawało się, że gigantyczne zwierzę chciało się z nim bawić. Cóż, na pewno jest to nieprawdopodobne i byłby to jedyny w swoim rodzaju przyjaciel. Gigantyczne płaszczki są całkiem przyjaznymi stworzeniami dla wszystkich. Dowiedzmy się, co będzie dalej!

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.58

Gigantyczna płaszczka

Nowy przyjaciel

W tym momencie, wierz lub nie, Joel pochylił się, trzymając coś, by pogłaskać płaszczkę, a stwór pozwolił mu na to. Zaprzyjaźnił się z nim. Potem to co robił Joel to każdego ranka przychodził i odwiedzał swojego morskiego kumpla, a czasem bawił się z nim. Ale najważniejsze pytanie brzmi: czy płaszczki nie są niebezpieczne? Według dr hab. studentki Helen Cadwallader, która studiowała płaszczki, i która jest także badaczką na Uniwersytecie Waikato, ludzie nie powinni zbliżać się do płaszczek.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.04

Nowy przyjaciel

Mogą być śmiertelne

Ukąszony przez płaszczkę poczujesz natychmiastowy, silny ból w miejscu rany. Możliwe jest wystąpienie zagrażającej życiu reakcji alergicznej na jad płaszczki, która wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Spodziewaj się, że obszar spuchnie. Gorąca woda zabija jad płaszczki i może złagodzić ból związany z użądleniem. „Płaszczki mają kręgosłup na ogonie, który może powodować silny ból i wiele obrażeń, ale nie zaatakują” – powiedziała Cadwalleder, wyjaśniając, że „nie wychodzą, aby cię ścigać i atakować. Tylko w razie samoobrony ”.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.19

Mogą być śmiertelne

Pieszczoty swojego kumpla

Ta płaszczka musiała czuć się bardzo bezpiecznie w pobliżu Joela. Rozumiała, że musi sprawić, by jego przyjaciel czuł się wokół niej bezpiecznie, więc upewniała się, że każdego ranka przyniesie jej jedzenie i głaszcze go po nosie tylko wtedy, gdy o to poprosi. Każdego dnia wakacji Joel przychodził, spotykał się ze swoim przyjacielem i bawił się nim przez chwilę. Niespodziewanie, aż pewnego dnia, bez jego wiedzy, robiąc to, ktoś uchwycił ten piękny moment w aparacie!

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.09

Pieszczoty swojego kumpla

Jedzenie dla płaszczki

Podczas gdy nawet rybacy naprawdę lubią tą przyjazną płaszczkę, która pozostaje w porcie przez cały dzień, aby zjeść cały przyłów, który jest wyrzucany z powrotem do wody. Ale potem ta płaszczka, mimo że ma już pełny brzuszek jedzenia czeka na chłopca aż przyjdzie i ją nakarmi ponieważ przekąska pochodzi od jego przyjaciela Joela. Taki scenariusz miał miejsce każdego dnia – miejscowi i rybacy byli już do tego przyzwyczajeni.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.14

Jedzenie dla płaszczki

Poranna rutyna Joela

Joel pokochał swojego nowego nietypowego przyjaciela. Co rano wita swojego kumpla, a płaszczka wita go z powrotem z wielką radością! Joey jakimś cudem miał przyjaciela na przystani i wieści zaczęły się rozchodzić. Joel miał zwyczaj odwiedzać swojego najlepszego przyjaciela każdego ranka i już nawet rodzice zaakceptowali tą nietypową przyjaźń ich synka. Płaszczka nie wykazywała żadnych niebezpiecznych zachowań wobec małego chłopca. Była miła i radosna. I go rozpoznawała.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.19

Poranna rutyna Joela

Został złapany na kamerze

Opowieść o miejscowym małym chłopcu rozeszła się. Kiedy ludzie zaczęli słyszeć o nowym przyjacielu Joela, wiele osób było zaciekawionych i coraz więcej osób przychodziło, aby zobaczyć to na własne oczy. Naprawdę podobał im się widok Joela z płaszczką. Stało się to sławne, więc ktoś zainspirował się, by sfilmować całą chwilę. Po przesłaniu wideo stało się powszechne w ciągu zaledwie kilku godzin. Dzięki tej bardzo przyjaznej płaszczce Joel stał się sławny!

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.24

Został złapany na kamerze

Joel stał się sławny

W całej wiosce było już wiadomo, że Joel zaprzyjaźnił się z płaszczką. Młody chłopak stał się naprawdę sławny. Wielu ucieszyło się, gdy usłyszeli o nim jedyną w swoim rodzaju historię. Wydaje się, że przez tyle lat był to pierwszy raz w historii Vueltas Village. Dzieci pytają Joela, czy mogliby dołączyć do niego podczas porannej rutyny, a nawet rybacy przyszli, by zaoferować chłopcu pudełko świeżych krewetek aby nakarmić przyjaciela. Joel był zadowolony z tego, co się dzieje.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.30

Joel stał się sławny

Dawanie jedzenia płaszczce

Płaszczki są wyłącznie mięsożerne i podobnie jak większość mięsożerców lubią zjadać zwierzęta mniejsze od siebie. W szczególności lubią jeść zwierzęta żyjące na piasku lub pod nim, takie jak robaki, małże, ostrygi, ślimaki i krewetki. A la carte dla płaszczek są małe ryby i Squidoo. To są pokarmy, które spodobają się płaszczkom. Joel zaczął karmić płaszczkę w nagrodę za bycie jego przyjacielem. Wkrótce stało się to rytuałem, który Joel wykonywał każdego ranka z grupą ludzi obserwujących te wzruszające momenty.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.35

Dawanie jedzenia płaszczce

Wracamy do gry

Jedną z cech charakterystycznych płaszczki jest to, że nawet jeśli są już pełne, zawsze wracają po świeże krewetki. Joel już wie, co przygotować dla swojego przyjaciela. Joel chciał, aby jego przyjaciel cieszył się tym, patrząc, jak się bawią. Nie każdemu dano możliwość bycia przyjacielem, jak w przypadku płaszczek, dlatego Joel chce to wykorzystać. Po karmieniu, zabawie i oglądaniu będzie czekał, aż Joel pogłaska go po nosie, zanim się pożegna.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.40

Wracamy do gry

Dołączyli do Joela

Joel jest naprawdę dumny ze swojego przyjaciela. Podczas gdy wiele dzieci pyta go, czy mogą do niego dołączyć, nie jest samolubny, aby się tym z nimi nie podzielić. Każdego ranka w wiosce Vueltas Joel pojawia się w dokach ze swoimi przyjaciółmi, aby nauczyć ich interakcji z płaszczką. Uczy je również, jak ją karmić i jak się z nimi zaprzyjaźnić. Najważniejszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o tych stworzeniach, jest zapewnienie im przestrzeni, której potrzebują.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.45

Dołączyli do Joela

Płaszczki żyją w głębokiej wodzie

Płaszczki poruszają piaskiem i chowają się pod nim. Ponieważ ich oczy są skierowane na ich ciała, a usta na spodniej stronie, płaszczki nie mogą wypłynąć na brzeg. Kiedy są skłonne do ruchu, większość płaszczek pływa, falując swoimi ciałami jak fala; inne machają bokami jak skrzydłami. Wszystkie gigantyczne płaszczki żyją w głębszych wodach, w przeciwieństwie do tych, które wolą płytkie wody portu, ponieważ jest on wypełniony pożywieniem. A także jego dobry kumpel Joel, który przychodzi tu codziennie!

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.51

Płaszczki żyją w głębokiej wodzie

Życzliwe dusze

Odkąd film został przesłany do mediów społecznościowych, stał się sławny. Użytkownicy YouTube byli oszołomieni, widząc niesamowite chwile, które mają płaszczka i młody dzieciak. Jedna osoba powiedziała: „Przywrócono mi wiarę w ludzkość. Ci chłopcy mają dobre dusze ”. Wielu było zdumionych tym, co oglądali. Nie mogli uwierzyć, że istnieje taka prawdziwa historia, a teraz wierzą, że może to być prawda. Wiele osób, które mogły go oglądać, było zadowolonych, widząc, jak ten dzieciak szanuje stworzenia morskie.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.56

Życzliwe dusze

Szanuj i chroń przyrodę

Nasze dzieci i my jesteśmy gwarantami przyszłości ziemi. To jest powód, dla którego musimy ich nauczyć, jak szanować i chronić przyrodę nie tylko słowami, ale także w rzeczywistości. W ten sposób będziemy mogli je zachować. Ludzie byli pod wrażeniem tego, jak dzieciak zbliżył się do płaszczki. Jeden z użytkowników YouTube powiedział, że dziecko wie, jak „szanować stworzenia i nie posuwa się za daleko”, a „płaszczka wracająca do chłopca był fantastyczna”.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.46.01

Szanuj i chroń przyrodę

Niezwykła przyjaźń

Musimy obserwować nasze dzieci i uważnie ich pilnować. Natomiast możemy powiedzieć, że jeśli na świecie istnieją niezwykłe przyjaźnie, to ta z pewnością pasuje do tej kategorii. Joel z pewnością nigdy nie zapomni swoich letnich wakacji. Mamy nadzieję, że ta historia nie będzie ostatnią, jaką usłyszysz o szacunku do naszej matki natury. Jak najwięcej niesamowitych historii, takich jak ta! Mam nadzieję, że wszystkim podobała się historia tego małego chłopca o imieniu Joel

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.46.06

Niezwykła przyjaźń

Reklama