Renklendirilmiş Siyah Beyaz Fotoğraflar ile İnsanlığın Ne Kadar İlerlediğini Anlayacaksınız

Yayinlanma tarihi 12/15/2020
Reklam

Tarihte olan şeylere bir başka açıdan bakmamızı gerektiren bazı anlar vardır. Eski fotoğraflar önceleri siyah beyaz olarak basılırken, artık onları renkli olarak hayata geçirecek teknolojiye sahibiz! Bize sorarsanız, monokrom renk skalası her şeyi düşündüğümüz gibi bize yansıtmadı. Başkalarının bu eski fotoğrafları renklendirmeyi düşünmelerine gerçekten çok sevindik. Onlara bambaşka bir gözle bakmak gerçekten çok hoş ve sizi eski hatıralara tekrar geri dönmenizi sağlayacak. Sadece minik bir uyarı: Bu fotoğraflardan bazıları tüm izleyici kitlesine uygun değil. Dikkatle ve yavaşça bakmak mantıklı olacaktır!

Mata Hari Gerçek Bir İkondu

Muhteşem Mata Hari, dünyayı kasıp kavuran bir casus ve dansçıydı. İnsanlar ona feminist, fahişe, casus özentisi ve daha fazlasıydı! Bu etiketlemelerden bağımsız olarak, hikayesinin taklit edilmesinin zor olduğunu biliyoruz. Heyecan verici girişimlerde bulunmaktan hiç çekinmemişti, ancak bu bazı zamanda başarısızlıkla sonuçlandı. Ulusal Bale yönetmeni ve koreografı Ted Brandsen’in onun hakkında söylediği şey şu şekildeydi: “Bizi büyüleyen, inanılmaz bir yaşama arzusu ve güçlü bir hayatta kalma, kendini yeniden keşfetme ve kendini dönüştürme içgüdüsüne sahip bir kadının hikayesi. Başına birçok korkunç şey geldi ve bir şekilde dönmeyi becerip çıkış yolunu bulmayı başardı. ”

Mata Hari Gerçek Bir İkondu

Mata Hari Gerçek Bir İkondu

Kara Salı Gününde Borsa Çöktü

Kara Salı olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri, Wall Street tüccarları milyarlarca dolar kaybettiğinde ve yatırımcıları tek bir günde mahvettiğinde en kötüsü durumu yaşıyorlardı. Yatırımcılar, 29 Ekim 1929’da 16 milyon hissenin altında işlem yaptılar. Yatırım bankacılarının devasa hisse senedi blokları satın alarak piyasayı kontrol altında tutmaya çalıştıkları altı gün süren kargaşanın son günüydü. Fiyatlar o gün tamamen yere çakıldı. Şimdilerde Büyük Buhran olarak adlandırdığımız durum, sadece banka hesaplarını boşaltmakla kalmadı, aynı zamanda sanayileşmiş dünyanın yok olmasına yol açtı ve nihayetinde ülkeyi yerde bir etti.

Kara Salı Gününde Borsa Çöktü

Kara Salı Gününde Borsa Çöktü

Bir Hollywood Yıldızına Göz Dağı Vermek

Hollywood’da arkadaş görünümlü düşmandan çok olan bir şey yok! Sophia Loren’in kafası Jayne Mansfield’ın büstünün yanına tünemiş gibi bir halde gösteren bu fotoğrafa bakın. Gerçek şu ki, bu, İtalyan yıldızın eyalet kenarındaki gelişini kutlaması gereken bir Paramount partisi sırasında çekilmişti. 1957’de Beverly Hills’te gerçekleşen partide Clifton Webb’in yanında oturarak gerçekleşecek kutlama, meslektaşı tarafından bombalanmaya çalışıldığı görüldü. Bu muhtemelen Jayne Mansfield için bir tanıtım dublörüydü, ancak Loren çekim sırasında bu durumla karşı karşıya kalmıştı. Loren, onun gözlerine zarar veremediğini söyledi.

Bir Hollywood Yıldızına Göz Dağı Vermek

Bir Hollywood Yıldızına Göz Dağı Vermek

İpucu Olmadan Ölüme Doğru İlerlemek

Kanada, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nden askerler, Normandiya sahillerine saldırarak savaşın gidişatını değiştirdiler! Görevdeki birçok genç adam, çatışmaya girdikten sonra asla eve dönemeyeceklerini biliyordu. Tom Jensen, 626.Mühendis Hafif Ekipman Şirketi’nde çavuş olarak görev yapıyordu. Chicago Tribune’e, diğer askerlerin oraya varmadan önce gidecekleri yeri bilmediklerini söyledi. “Bize bilmemiz gerekmeyen hiçbir şey söylemediler. Maalesef ki, gemimizdeki bazı adamlar Normandiya’ya değil Japonya’ya gittiğimizi düşünüyordu. Sadece aylar önce, ya lisedeydik ya da garip işlerde çalışıyorduk. En azından henüz asker değildik, dedi.

İpucu Olmadan Ölüme Doğru İlerlemek

İpucu Olmadan Ölüme Doğru İlerlemek

Marilyn Monroe Pembeler İçerisinde

Harold Lloyd, 1952’de Life Magazine için film yıldızının bu şımarık fotoğrafını çekti. Bu, ikisinin birlikte ilk fotoğraf ortak çalışmasıydı, ama son değildi. Bundan bir yıl sonra ikisi bir kez daha birlikte çalıştı. Bu sefer, Lloyd’a ait Greenacres’te çekilmiş bir mayo tanıtımı içindi. Lloyd’a ait olan mülk, ihtiyaç duydukları izolasyonu sunduğu için Marilyn Monroe onunla çok eğlendi. Kızı onun harika bir misafir olduğunu söyledi: “Benim yaşımdaydı, belki bir veya iki yaş küçüktü ama biz çok farklı dünyalardan geliyorduk. Makyajını yapmak için oturdu ve hayatlarımız hakkında sohbet etmeye başladık. Bebeği görmekte ısrar etti ve bir gün kendi çocuğu olmasını nasıl hayal ettiğini anlattı. ”

Marilyn Monroe Pembeler İçerisinde

Marilyn Monroe Pembeler İçerisinde

Yakalanmasının Ardından Tehlikede Olan Genç Alman Askeri

Duygusal olmayan bir İkinci Dünya Savaşı fotoğrafı bulmak oldukça zordur. Hans-Georg Henke adlı 16 yaşındaki bir Alman askerinin bu fotoğrafına bir bakın. Bu, ABD 9. Ordusu tarafından 3 Nisan 1945’te yakalandıktan sonra çekildi. Görünüşe göre ebeveynleri bundan bir yıl önce vefat etti. Süre gelen trajedi, ailenin geri kalanını destekleyebilmesi için Luftwaffe’ye katılmaya sürükledi. Fotoğrafçı John Florea, çocuğun ağladığını ve şok içinde olduğunu söyledi. Savaşın en kötü halini deneyimleyen ve hisseden genç bir çocuktu, bu gayet anlaşılabilir bir durum.

Yakalanmasının Ardından Tehlikede Olan Genç Alman Askeri

Yakalanmasının Ardından Tehlikede Olan Genç Alman Askeri

Avrupa’nın En Şişman, En Kısa ve En Uzun Erkekleri

Kendi alanlarının zirvesinde olan üç kişiyi görmek şaşırtıcı değil mi? Bu adamlar bir noktada Avrupa’daki en uzun, en küçük ve en ağır adamlarıydı. Bu fotoğraflar bize insan ırkı hakkında çok şey anlatıyor! İnsanların ne kadar çok farklı olabileceğini görmek oldukça şaşırtıcı değil mi? Tüm bu farklılıklara rağmen, erkeklerin hepsi nasıl da iyi anlaşıyor. Bu fotoğraf, bir asırdan fazla bir süre önce olan 1913 yılında çekildi!

Avrupa'nın En Şişman, En Kısa ve En Uzun Erkekleri

Avrupa’nın En Şişman, En Kısa ve En Uzun Erkekleri

Jungle Pam ile Tanışın

Jungle Pam birçok insanı drag yarışması yapma konusunda etkiledi. Görünüşe bakılırsa hayranları oraya getirebilmek için kısacık bir şort giyinmekten daha etkili bir şey yok. 18 yaşında, Pennsylvania’da Jungle Jim adında bir drag yarışmacısı ile tanıştıktan sonra bu sektöre adım attı. Drag yarışmalarına girmek için üniversiteyi terk etti! Arkadaşı ona süreci öğretmek için hep yanındaydı. Hızlandırılmış bir çalışma olmuştu. Adil olmak gerekirse, bunun neden böyle olduğunu tamamen anlayabiliriz. Sadece ona bir bakın!

Jungle Pam ile Tanışın

Jungle Pam ile Tanışın

Mona Lisa Resmi İkinci Dünya Savaşından Nasıl Kurtuldu

Mona Lisa’dan daha ünlü bir tablo var mı? Geçmişte birkaç kez çalındı, ancak İkinci Dünya Savaşı sırasında Louvre müzesindeydi. Fransa’nın Ulusal Müzeler direktörü Jacques Jaujard, onu Nazilerden korumak için bir plan yaptı. 25 Ağustos 1939’da Sovyetler Birliği ve Almanya Saldırmazlık Paktı’nı açıklayınca müzeyi “onarım için” üç gün kapattı. Personel tüm resimleri indirdi, heykelleri taşıdı ve sanat eserlerini tahta sandıklarda bıraktı. Bu kutular, parçaların önemini belirtmek için kırmızı noktalar kullanılarak işaretlendi. Bundan sonra, yüzlerce kamyon, onları korumak için Loire Vadisi’ne binlerce eseri ve sandığı getirdi. Bu sayede Almanlar tarafından el konulması engellenmiş oldu.

Mona Lisa Resmi İkinci Dünya Savaşından Nasıl Kurtuldu

Mona Lisa Resmi İkinci Dünya Savaşından Nasıl Kurtuldu

Carl Akeley ve Ona Saldıran Leopar

Bize sorarsanız, tahnitçilik başlı başına oldukça temiz bir iştir. Carl Akeley çoğundan bile daha havalı! Tüm esnafların krikosu, Afrika safarileri sırasında vahşi hayvanlarla birçok kez karşı karşıya kaldı. İşini her zaman çok ciddiye aldı. Hayvanların sadece içini doldurmaya çalıştı. Önceliği hayvanların olabildiğince gerçekçi görünmesini sağlamak için vücutlarını inceledi. 1896’da Somaliland’da devekuşu avlarken bir leoparla savaştı. Hayatta kalmak için bir savaştı ve oradan zar zor canlı çıkabildi.

Carl Akeley ve Ona Saldıran Leopar

Carl Akeley ve Ona Saldıran Leopar

Brigitte Bardot Kariyerinin Zirvesinde

Bir zamanlar, Brigitte Bardot’un gezegendeki en güzel kadın olduğu düşünülüyordu. Oyuncu, performansıyla izleyicileri büyülemişti. Muhtemelen 50’li ve 60’lı yıllarda dünyadaki en popüler kadınlardan biriydi. Ne yazık ki, şöhreti yüzünden herhangi bir şeyden zevk alması imkansız hale gelmişti. Bir keresinde The Guardian’a “Bir bistroda, terasta veya tiyatroda birisinin yanına gelmeden sessizce oturmanın ne anlama geldiğini bilmiyorum” dedi.

Brigitte Bardot Kariyerinin Zirvesinde

Brigitte Bardot Kariyerinin Zirvesinde

Arsenal Kalecisi Jack Kelsey Çok Sisli Bir Günde

1954’te çekilen bu fotoğraf, Arsenalli Jack Kelsey sise bakarken görünüyor. Bu fotoğraf, 1937 Noel Günü’ne dayanan viral bir hikayeden geldiği için genellikle yanlış anlatılır. Bu hikayeye göre, Chelsea ve Stamford Ridge arasında çok sisli bir günde bir oyun oynandı. Maç 61. dakikada iptal edilmişti, ancak kimse Stamford Bridge kalecisine bu konuda bilgi vermemişti.
Kelsey, “Chelsea kendi yarı sahasında olduğu için mutluyken, gol çizgimde bir aşağı bir yukarı yürüdüm. “Bizim takım karşı tarafı baya sıkıştırıyor,” diye düşündüm, ısınmak için ayaklarımı yere vuruyordum… Uzun bir süre sonra önümdeki sis perdesinde bir figür belirdi. Bir polisti ve bana şaşkınlıkla bakıyordu. “Burada ne yapıyorsun?” Dedi. Oyun 15 dakika önce durduruldu. Alan tamamen boş “. Ve ben soyunma odasına doğru giderken Charlton ekibinin geri kalanı, banyodan çoktan çıkmıştı ve şehirlerinde bir araya geldiklerinde kahkaha atmadan duramadılar. ”

Arsenal Kalecisi Jack Kelsey Çok Sisli Bir Günde

Arsenal Kalecisi Jack Kelsey Çok Sisli Bir Günde

Küçük Ruby Bridges ve ABD Mareşal Eskortları

Küçük bir kızın sivil haklar hareketinde önemli bir rol oynadığına inanabiliyor musunuz? Ruby Bridges, Güney’de siyah beyazların ayrıştırılmış olduğu bir ilkokula giren ilk siyah öğrenciydi. William Frantz İlköğretim Okulu, New Orleans’taki evinden sadece birkaç blok uzakta olmasına rağmen, federal polisler küçük kızın güvenliği için sınıflara kadar ona eşlik etmesi gerekiyordu. Ne yazık ki, küçük kız her gün ırkçılık dolu söylemlerle uğraşmak zorunda kaldı. Beyaz ebeveynler, siyahi kızın kendi çocuklarıyla öğrenim görmesi durumunda çocuklarını okuldan çekeceklerini söylemeleri üzerine Bridges kendi başına çalışmak zorunda kaldı. On yıldan fazla bir süre sonra, ayrıştırılmış bir liseden mezun oldu. 1999’da eğitimde olması gereken değişimi ve hoşgörüyü teşvik etmek amacıyla Ruby Bridges Foundation’ı kurdu.

Küçük Ruby Bridges ve ABD Mareşal Eskortları

Küçük Ruby Bridges ve ABD Mareşal Eskortları

Hayat Öpücüğü Veren Bir İşçi

Bu muhteşem fotoğraf 1967’de Rocco Morabito tarafından çekildi. “Hayat Öpücüğü” olarak adlandırılan bu fotoğraf, J.D. Thompson adında bir kamu hizmeti işçisinin meslektaşı Randall G. Champion’u kurtarmaya çalışırken çekilmiş. İş arkadaşı, bu olay gerçekleşmeden birkaç dakika önce düşük voltajlı bir hatla dokundu. Zavallı adam anında bayıldı. Thompson’ın hızlıca düşünüp aksiyona geçmesi çok iyi bir şeydi! Görünüşe göre, Morabito bu ana tanık olduğunda West 26th Street’ten geçiyordu.
Çığlık sesleri duydum. Yukarı baktığımda bu adamın aşağı sarktığını gördüm. Çok korkunç bir andı. Ne yapacağımı şaşırmıştım. Hemen bir fotoğraf çektim. J.D. Thompson direğe doğru koştu. Arabama gittim ve hemen ambulans çağırdım. Direğe geri döndüğümde J.D. Champion arkadaşı sayesinde nefes alıyordu. Başka bir fotoğraf çektim. Sonra Thompson’ın bağırdığını duydum: Nefes alıyor! ” diye paylaştı.

Hayat Öpücüğü Veren Bir İşçi

Hayat Öpücüğü Veren Bir İşçi

Büyük Savaş Sırasında Sığınaktaki Bir Alman Askeri

Siperler geçen savaş, Büyük Savaş’ın büyük bir parçasını oluşturuyordu. Askeri taktikler, İç Savaş zamanlarına kadar uzanıyordu ve askerlerin hem savunma hem de son bir direniş sağlaması için hendekler kazmaları gerekiyordu. Belçika ve kuzey Fransa’da askerler dar siperlerden geçmek ve orada haftalarca kalmak zorunda kaldılar. Aslında, Birinci Dünya Savaşı’nın büyük kayıplarının çoğunu siperlerde savaşan askerler olmuştu. Spesifik olmak gerekirse, bu savaş alanlarında savaşan askerler yaklaşmakta olan güçler ile başa çıkabilmek için hendeklerin olduğu yerden karşı güçlerle savaşmak zorunda kalan askerlerdi. Onlara çok yazık oldu.

Büyük Savaş Sırasında Sığınaktaki Bir Alman Askeri

Büyük Savaş Sırasında Sığınaktaki Bir Alman Askeri

Muhteşem Elizabeth Taylor, 1956’da Giant Filmini Çekerken

Elizabeth Taylor kesinlikle muhteşem bir hayat yaşadı. Oyunculuk kariyerine 1941 yılında başladı, ancak 50’lerde Rock Hudson ve James Dean’le birlikte Giant’ta oynadıktan sonra büyük bir çıkış yakaladı. Ünlü oyuncu bir keresinde kendi filmlerini izlemediğini, fakat o filmlerin bir parçası olduğu anların tadına vardığını söyledi. Giant’ı izlemeyeli uzun zaman oldu. Eski filmlerime bakmıyorum. Kendi yaptığım yeni filmlerime bile bakmıyorum. Ama Jimmy’yi ve Rock’ı sevdim. Ve Jimmy’nin vefat etmeden önce birlikte olduğu son kişiydim… Ama bu özel, kişisel bir andı ”dedi.

Muhteşem Elizabeth Taylor, 1956'da Giant Filmini Çekerken

Muhteşem Elizabeth Taylor, 1956’da Giant Filmini Çekerken

Hawaii Gecesi Balıkçılığı, 1948

Ne kadar çarpıcı bir fotoğraf! Başınızın üzerinde canlı bir alevle suya dalmanın nasıl bir şey olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Bu adamın balık tutmak için mızrak kullandığını düşünürseniz bu durum daha da şaşırtıcı. Hawaiililer, nesillerdir sığ sularda balık tutarken mızrak kullandılar. Genellikle koai’e, uhiuhi, o’a ve kauila gibi güçlü ormanlar kestikleri odunları kullanırlar. Genellikle 1.80cm ile 1.90cm arasında bir uzunluktadırlar ve sivri uçları vardır. Balıkçılar, ev yapımı direklerine yapıştırılmış hindistan cevizi yapraklarıyla yapılan meşalelerin ışığı balıkların dikkatini çeker. Daha parlak olması gerektiğinde ise bambuda fındık kavururlar.

Hawaii Gecesi Balıkçılığı, 1948

Hawaii Gecesi Balıkçılığı, 1948

Charlie Chaplin ve Albert Einstein Şehir Işıkları Filminin Galasında

Albert Einstein’ın tüm zamanlarını bilim adamlarıyla birlikte geçirdiğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz! Kendisini bir sanatçı olarak gören komik ve yaratıcı bir adamdı. Charlie Chaplin ile Universal Studios başkanı Carl Laemmle tarafından tanıştırıldıktan sonra neden bu kadar bilinen bir arkadaşlık kurduğunu görebiliriz. 1931’de bilim adamı ve komedyen birlikte Şehir Işıkları’nın galasına gitti! Einstein’ın dostunu kıskandığını, çünkü dünyanın onu tek bir söz bile etmeden anlayabildiğini söylüyor. Chaplin, “Ama senin şöhretin benimkinden çok daha da büyük … kimse sizi anlamadığında dünya size hayran kalıyor,” diye cevapladı.

Charlie Chaplin ve Albert Einstein Şehir Işıkları Filminin Galasında

Charlie Chaplin ve Albert Einstein Şehir Işıkları Filminin Galasında

Easy Company’nin Paraşütçüleri Adolf Hitler’in Evinde Dinleniyor

Fotoğraftaki adamlar harika vakit geçiriyor gibi görünüyorlar, ama durum sandığınızdan bile daha iyi! 1945’te çekilen Easy Company’nin adamları, Adolf Hitler’in Bavyera Alpleri’ndeki evinde dinleniyordu. Band of Brothers’ı izlediyseniz, bu özel sahne ile mini dizide karşılaşacaksınız. Hitler, Bavyera Berchtesgaden yakınlarındaki Obersalzberg’de de dahil olmak üzere Avrupa çapında birçok evi sahiplendi. 25 Nisan 1945’te ev bombalandı. 4 Mayıs’ta SS birlikleri, Fransız 2. Zırhlı Tümeni ve ABD 3. Piyade Tümeni gizli tünellerden geçmeden sadece birkaç saat önce evi ateşe verdiler. Müttefik askerler, kalan alkolü alıp evi yağmalayarak kendilerini ödüllendirdiler!

Paratroopers Of Easy Company Chilling At Adolf Hitler's Home

Scarlett O’Hara’nın Rolünde Vivien Leigh

Aktris Vivien Leigh, İngiliz olmasına ve Southern Belle olmamasına rağmen Rüzgar Gibi Geçti’de rol almayı başardı. Her durumda, bu rol kariyerini tanımlayan bir roldü! Kayıt yapabilmek için Los Angeles’a gitti, zamanla insanlar onun manik hallerinden yoruldu ve onunla birlikte çalışmanın oldukça zor olduğunu fark ettiler. O zamanlar, o ve sevgilisi Laurence Olivier filmin başarısız olacağını düşünüyorlardı. Hatta ona, “Sonraki iki veya 3 filmde (hatta 2 veya 3 yıl) Gone W.T.W.’nin başarısızlığından dolayı kendini kanıtlamakla uğraşabilirsin. Bu senin hatan değildi ve bunu sadece takip eden yeni rollerde gerçekten iyi olarak yapabilirsin. Kariyerinizde başarılı olmak için öz saygınız ve mutluluğu yakalamış olmanız gereklidir. Eğer bunları uygulamazsanız, maalesef ki sadece – çok sıkıcı biri olabilirsiniz. ”

Scarlett O'Hara'nın Rolünde Vivien Leigh

Scarlett O’Hara’nın Rolünde Vivien Leigh

Gerçek Hayatta Arabistanlı Lawrence

Albay Thomas Edward Lawrence, Büyük Savaş sırasında kendisini beklenmedik bir konumda buldu. O, Osmanlı İmparatorluğu’nun gizli depolarını ve aracılarını idare etmek için Arap asi müttefikleriyle birlikte çalışan bir İngiliz ajanıydı. Evet, Arabistanlı Lawrence tüm bunların arkasındaki isimdi! Lawrence’a göre, demiryolu üzerindeki 79 köprüyü yıkılması ve yeniden inşa edilmesi için saldırdı. Demiryollarına çok kötü hasar verdi ve bu harabelerin bazılarını hala görebilirsiniz. Türk ordusu, enkaz ile uğraşmak yerine olduğu yerde bırakmaya karar verdi!

Gerçek Hayatta Arabistanlı Lawrence

Gerçek Hayatta Arabistanlı Lawrence

En Minik Adam ve Onun Büyük Evcil Kedisi

Ne harika bir fotoğraf! Henry Behrens sadece 76cm boyundaydı ve bu onu hala hayattayken gezegendeki en küçük adam yaptı. Üstelik, sadece 14kg ağırlığındaydı. Burton Lester’ın küçük insanlar grubuna katıldı ve mürettebatla birlikte dünyayı dolaştı. İlgiyi umursamadığı ve hatta bu durumdan zevk aldığı için onun adına mutluyuz. 1956’da kedisiyle dans ettiği bu sevimli fotoğrafına bir bakın!

En Minik Adam ve Onun Büyük Evcil Kedisi

En Minik Adam ve Onun Büyük Evcil Kedisi

Japon-Amerikalılar Staj Kamplarına Taşındı

Pearl Harbor’dan sonra Amerikan ordusu Japon-Amerikalılara kısıtlamalar getirdi. Japon-Amerikalılar, güzelleştirilmiş hapishanelerden başka bir şey olmayan toplama kamplarına gitmeye zorlandılar. Gerçek şu ki, siviller tehdit oluşturmadığı için ordunun böyle bir şey yapmasını gerektiren hiçbir neden yoktu. Aiko Herzig-Yoshinaga, Ölüm Vadisi yakınlarındaki bir yerde yaşadığı deneyimi bizlerle paylaştı. Oraya vardığımızda ‘apartmanlarda’ olan tek şey, üzerinde yaylar olan ordu metal yatakları ve odanın ortasında olan bir soba idi. Var olan tek şey buydu. Çekmece yok, dolap yok, hiçbir şey yoktu, hatta pencerelerde perde bile yoktu. ”dedi. Ne korkunç bir durum. Japon-Amerikalı öğrencilerin bu fotoğrafı 1942’de çekildi.

Japon-Amerikalılar Staj Kamplarına Taşındı

Japon-Amerikalılar Staj Kamplarına Taşındı

Lyndon B. Johnson, Air Force One’da Başkanlık İçin Yemin Etti

John F. Kennedy suikasta kurban gittiğinde Amerika Birleşik Devletleri’nin yaklaşık bir buçuk saat süresince bir başkanı yoktu. Tüm ülke kargaşa ve kaos içinde olduğu için, VPOTUS Lyndon B. Johnson, Dallas’taki Love Field’da park halindeki Air Force One’da görevi için yemin etti. Solunda First Lady Jacqueline Kennedy ve Lady Bird Johnson’ı göreceksiniz. FBI ajanları ve yeni kabine üyeleri bu töreni izliyor. Hepsinin takındığı yüz ifadeleri, havada ne kadar endişe ve gerginlik olduğunu gösteriyor.

Lyndon B. Johnson, Air Force One'da Başkanlık İçin Yemin Etti

Lyndon B. Johnson, Air Force One’da Başkanlık İçin Yemin Etti

Geleneksel Zırhlı Bir Japon Askeri Komutanı

Bu fotoğraf 1863’te Felice Beato tarafından çekildi. Orijinal fotoğrafı, fotoğrafçı kendi elleriyle boyadı! Stüdyoda uzun boylu portreler çekmeyi severdi, böylece ilgisini çeken geleneksel kostümlere ve kültürel gelenekler ile ilgileniyordu. Japonya ile ilgili fotoğrafları, daha resim gibi görünmelerini sağlamaya çalışıyordu. Bu fotoğrafta yer alan kişi, askeri komutan Koboto Santaro idi. Elinde ne olduğunu bilmiyoruz ama her ihtimale karşı ondan uzak durmayı tercih ederdik!

Geleneksel Zırhlı Bir Japon Askeri Komutanı

Geleneksel Zırhlı Bir Japon Askeri Komutanı

Reklam