Najpiękniejsze kobiety wszech czasów

Opublikowano 03/09/2021
Reklama

Trudno jest podjąć decyzję i wybrać jedną najpiękniejszą. Pięknych kobiet było, są i będzie zawsze naprawdę dużo.My zebaliśmy te które naszym zdaniem wydają się niesamowite.A ty sam zedycuj co myślisz.

Marilyn Monroe

Nad wyborem najpiękniejszej kobiety na świecie zawsze można debatować, więc zebraliśmy dla Ciebie kilka najlepszych kandydatek, abyś sam mógł zdecydować. Żadna lista nie byłaby kompletna bez Marilyn Monroe, która wciąż jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych celebrytek na świecie, nawet pół wieku po jej przedwczesnej śmierci w wieku 36 lat. „Niedoskonałość to piękno, szaleństwo jest genialne i lepiej być absolutnie śmiesznym niż absolutnie nudnym – powiedziała i żyła tymi słowami.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.21.09

Marilyn Monroe

Elizabeth Taylor

Urodzona w Anglii w amerykańskiej rodzinie Elizabeth Taylor przeniosła się z rodziną do Kalifornii na krótko przed wybuchem II wojny światowej. Już jako młoda dziewczyna jej uderzająca uroda była na tyle widoczna, że ​​jej matce ciągle mówiono, że Elizabeth powinna zaczać grać w filmach. Mutacja genetyczna sprawiła, że ​​miała dwa rzędy brwi, które w wyjątkowy sposób okalały jej oczy. Początkowo stała się dziecięcą gwiazdą, później wyrosła na jedną z najbardziej pożądanych aktorek Hollywood. Zagrała w wielu filmach w ciągu całego swojego życia, stała się działaczką żydowską i promowała świadomość AIDS.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.21.26

Elizabeth Taylor

Michelle Pfeiffer

W latach 80. i 90. Michelle Pfeiffer była jedną z najpopularniejszych aktorek na srebrnym ekranie dzięki swoim zdolnościom aktorski i niesamowitemu wyglądowi. Udało jej się przełamać typ ładnej dziewczyny w filmach z późnych lat 70., odgrywając drugoplanową rolę w Scarface, która doprowadziła do uzyskania poważniejszych ról. Szybko osiągnęła sławę. Według jednego z autorów Daily Telegraph, jej piękno to „rodzaj piękna, który mimowolnie poświęca się chwilę, by podziwiać w trakcie rozmowy”.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.21.41

Michelle Pfeiffer

Julie Gibson

O dziwo Julie Gibson wciąż żyje w wieku 105 lat. Gwiazda przeżyła tak wiele gwiazd Złotej Ery, mimo że jest najstarszą z nich wszystkich. Tak się składa, że ​​jest ostatnią ocalałą gwiazdą, która pracowała u boku The Three Stooges. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w programach ponad 80 lat temu. Najbardziej udany okres w karierze Gibson przypadł na lata czterdzieste iz pewnością zapisała się w showbiznesie. Zwykli fani nie wiedzą, że jej prawdziwe nazwisko rodowe to Gladys Camille Sorey.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.21.57

Julie Gibson

Charlize Theron

Charlize Theron dorastała na farmie w RPA. Kiedy miała 15 lat, jej matka zabiła ojca alkoholika w samoobronie, po tym, jak zagroził życiu swojej żony i córki. Początkowo była początkującą tancerką baletową, ale efekty treningu na jej ciele dały się we znaki. Tymczasem jej uroda sprawiła, że ​​stała się atrakcyjna jako modelka harcerzy. Później odeszła od aktorstwa i od tamtej pory nie oglądała się za siebie. Nie ma tylko ładnej buzi – aktorka zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za rolę seryjnej morderczyni Aileen Wuornos w Monster.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.22.15

Charlize Theron

Raquel Welch

Pierwszą rolę Raquel Welch dostała w 1966 r.W filmie nosiła kultowe futrzane bikini pokazane poniżej. Później zagrała w takich filmach jak Bedazzled z 1967 roku, Bandolero z 1968 roku! i 100 karabinów z 1969 roku. Przez lata nadal występowała w filmach – na przykład w Legally Blond u boku Reese Witherspoon. W 2001 roku otrzymała nagrodę „Nagroda za całokształt twórczości Fundacji Imagen” za pozytywne promowanie jej łacińskiego dziedzictwa.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.22.34

Raquel Welch

Rita Hayworth

Rita Hayworth była młodą artystką – tańczyła w nowojorskich lokalach zanim jej rodzina przeniosła się do Kalifornii gdy miała 10 lat. Miała wiele ról w filmach tanecznych z lat 30, zanim w latach 40. przeszła do poważniejszych ról aktorskich. Lata pięćdziesiąte były dla niej trudną dekadą, ponieważ coraz bardziej dręczyły ją problemy osobiste. W międzyczasie młodsze kobiety zyskały na znaczeniu, gdy popadła w alkoholizm i problemy finansowe. Przez dziesięciolecia cierpiała na coś, co ostatecznie uznano za objawy choroby Alzheimera, na którą zmarła w 1987 roku.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.23.31

Rita Hayworth

Ursula Andress zdobyła sławę dzięki temu, że była oryginalną dziewczyną Bonda, w której wystąpiła u boku Seana Connery’ego w filmie Dr. No w 1962 roku. Było to jedno z najbardziej znanych przedstawień kobiecej głównej postaci w historii kina. Po tym, jak kilka lat później pojawiła się w magazynie Playboy, zapytano ją, dlaczego zgodziła się na publikację swoich nagich zdjęć. Odpowiedziała po prostu: „Ponieważ jestem piękna”. I to szanujemy.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.23.44

Ursula Andress

Catherine Deneuve

Francuska aktorka Catherine Deneuve dokonała międzynarodowego przełomu w filmie w Les Parapluies de Cherbourg, wyjątkowej francuskiej produkcji w której wszystkie dialogi są śpiewane, jak w operze. Potem zagrała w Repulsji Romana Polańskiego, co przyniosło jej szerszą sławę. Od tego czasu zgromadziła imponujący zbiór ról. Francja uhonorowała ją w 1985 roku, czyniąc z niej oficjalną twarz Marianne, francuskiej personifikacji wolności. Niedawno podpisała list otwarty potępiający ruch #MeToo, twierdząc, że stał się on polowaniem na czarownice.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.23.55

Catherine Deneuve

Ann-Margret

Szwedzko-amerykańska Ann-Margret Olsson to nie tylko jedna z najpiękniejszych celebrytek lat 60. i 70., ale także wszechstronnie utalentowana artystka. Miała swoją przełomową rolę aktorską w Bye Bye Birdie, gdy była już odnoszącą sukcesy artystką nagraniową. Inne role to Who’s Tommy, w którym zagrała matkę Tommy’ego. Grała powtarzające się postacie w Law and Order: SVU i Ray Donovan. Pięć dekad po tym, gdy ukazało się oczom opinii publicznej, jej talent i uroda wciąż odbijają się na przemyśle rozrywkowym.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.24.16

Ann-Margret

Vivien Leigh

Jak wiele osób na tej liście, Vivien Leigh powiedziała, że ​​musiała przezwyciężyć swoje fizyczne piękno, ponieważ przyćmiło to jej zdolności aktorskie. W rzeczy samej, jeden z reżyserów opisał ją jako „wytrawną aktorkę, której piękno ogranicza”. Chociaż jest najbardziej znana z ról w Przeminęło z wiatrem i Tramwaj zwany pożądaniem, w trakcie swojej kariery była bardziej płodna na scenie. Cierpiała na ataki gruźlicy przez ostatnie kilkadziesiąt lat swojego życia, ostatecznie zapadając na chorobę, która powróciła w 1967 roku.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.24.27

Vivien Leigh

Ava Gardner

Południowy akcent Avy Gardner (pochodziła z Południowej Karoliny) sprawił, że była prawie niezrozumiała dla MGM. To nie powstrzymało jej od stawiania na jej urodę. Pięć lat zajęło jej osiągnięcie przełomu w filmie noir The Killers, który zapewnił jej sławę. Była wiodącą hollywoodzką aktorką przez pięć dekad, aż do połowy lat 80., kiedy dopadł ją nałóg palenia papierosów już na resztę życia. Wystąpiła u niej rozedma płuc i dwa wylewy w 1986 roku spowodowały, że była sparaliżowana. Zmarła na zapalenie płuc w 1990 roku.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.24.38

Ava Gardner

Hedy Lamarr

Hedy Lamarr to jedna z najbardziej fascynujących kobiet na tej liście. Była pierwszą kobietą, która pokazała kobiecy orgazm w filmie, ale jej roszczenia do sławy były o wiele głębsze. Po wybuchu II wojny światowej zainteresowała się wynalezieniem „przeskakiwania częstotliwości”, aby rozwiązać problem statków wroga zagłuszających sygnały radiowe używane przez okręty podwodne do kontrolowania torped. Chociaż złożyła patent, który nie był używany przez lata, stał się podstawą wielu kolejnych wynalazków wojskowych, a także przyszłych zastosowań cywilnych.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.25.12

Hedy Lamarr

Sharon Tate

Niestety, życie Sharon Tate zawsze będzie przyćmione jej niepokojącym, tragicznym i bezsensownym morderstwem dokonanym przez rodzinę Mansonów w 1969 roku. Tate była chwalona za jej urodę, odkąd była młoda, a ostatecznie zaczęła grać w filmach. Została okrzyknięta obiecującą nowicjuszką, która cieszyła się pozytywną recenzją zarówno za role komediowe, jak i dramatyczne. W 1968 roku poślubiła swojego reżysera i partnera z filmu The Fearless Vampire Killers, Romana Polańskiego. Była w ósmym miesiącu ciąży z ich dzieckiem, kiedy została zamordowana z zimną krwią.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.25.27

Sharon Tate

Ingrid Bergman

Szwedzka aktorka Ingrid Bergman ugruntowała swoje miejsce w historii, grając u boku Humphreya Bogarta w Casablance, ale od połowy lat 30. występowała w szwedzkich i niemieckich filmach. Jej szerokie międzynarodowe uznanie było takie, że jeden z biografów opisał ją jako „prawdopodobnie najbardziej międzynarodową gwiazdę w historii rozrywki”. Jeden z jej reżyserów, Anatole Litvak, zauważył, że „przez wszystkie swoje kłopoty trzymała się przekonania, że ​​jest wierna sobie i czyni ją to całkiem osobistą”. Zmarła w 1982 roku na raka piersi.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.25.39

Ingrid Bergman

Sophie Marceau

Francuska aktorka Sophie Marceau stała się znana jako nastolatka po tym, jak zagrała w filmie La Boum w 1980 roku. Przez następne 15 lat zagrała w wielu europejskich filmach, zanim została gwiazdą Hollywood za rolę w Braveheart. Następnie zagrała w filmie o Jamesie Bondzie The World Is Not Enough. Chociaż często trafia na szczyty list „najpiękniejszych”, Marceau mówi, że tak naprawdę nie rozumie, dlaczego ludzie uważają ją za atrakcyjną. Według niej „Nigdy nie byłam naprawdę piękna. Jestem fotogeniczna… ”I skromna!

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.26.30

Sophie Marceau

Isabella Rossellini

Isabella Rossellini jest córką innej kobiety z tej listy, Ingrid Bergman, z małżeństwa z włoskim filmowcem Roberto Rossellini. Oprócz aktorstwa znana jest z pracy modelki, chociaż zaczęła ją jako znacznie starsza osoba niż zwykle to bywa w branży. W końcu dostała pracę jako modelka Lancôme, którą była przez 14 lat. Grała w filmie i telewizji, w tym w Blue Velvet Davida Lyncha. Jest również znana ze swojego aktywizmu, szczególnie w pracach konserwatorskich.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.27.06

Isabella Rossellini

Aishwarya Rai Bachchan

Aishwarya Rai od lat znajduje się na szczycie list „najpiękniejszych kobiet na świecie”, ale jej miejsce tutaj nie powinno dziwić. Zaczęła pracować jako modelka, gdy była na studiach, wygrywając Miss World w 1994 roku. Pod koniec tej dekady zaczęła występować w filmach Bollywood. Jej występy charakteryzują się „delikatnie zmysłową obecnością i fizyczną gracją”, jak mówi Derek Elley z Variety. Choć nieustannie znajduje się pod obserwacją mediów, zachowała swoje życie prywatne.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.27.20

Aishwarya Rai Bachchan

Barbara Eden

Barbara Eden jest najbardziej znana z roli w popularnym serialu telewizyjnym I Dream of Jeannie z lat 60., ale wielu nie wie, że pierwotnie twórcy serialu chcieli brunetki. To dlatego, że chcieli odejść od Bewitched, także serialu fantasy z blondynką. Barbara Eden była tak zabawna, piękna i tak idealnie pasowała do tej roli, że twórcy serialu przeoczyli ten drobny szczegół. I dobrze, że tak się stało! Od tego czasu Barbara jest gwiazdą telewizyjną.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.27.36

Barbara Eden

Elizabeth Hurley

Elizabeth Hurley po raz pierwszy stała się znana w opinii publicznej dzięki randkowaniu z Hugh Grantem, który odniósł znaczący sukces w filmie Cztery wesela i pogrzeb z 1994 roku. Na premierze filmu miała na sobie kultową czarną sukienkę Versace, spiętą złotymi agrafkami. Przypisuje się to, że pomogło Versace stać się powszechnie znaną marką, a także sprawiło, że Hurley stał się gwiazdą. W następnym roku 1995, bez wcześniejszego doświadczenia w modelowaniu, została rzeczniczką Estée Lauder. W aktorstwie najbardziej znana jest z ról w Austin Powers: International Man of Mystery i Bedazzled.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.27.51

Elizabeth Hurley

Anita Ekberg

Ta szwedzka aktorka pojawiła się w trakcie swojej kariery w wielu amerykańskich i europejskich filmach, ale mieszkała głównie we Włoszech, gdzie zagrała główną rolę w La Dolce Vita. Jej uroda była tam od najmłodszych lat i jako nastolatka pracowała jako modelka. W 1950 roku zgłosiła się do konkursu Miss Malmö, który doprowadził ją do zwycięstwa w konkursie Miss Szwecji. Jednak jej uroda była znacznie bardziej uniwersalna iw 1951 roku walczyła o tytuł Miss Universe, mimo że wówczas bardzo słabo znała angielski.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.28.07

Anita Ekberg

Lauren Bacall

Znana ze swojego uwodzicielskiego wyglądu i charakterystycznego głosu ta amerykańska aktorka została okrzyknięta 20 największą gwiazdą klasycznego kina hollywoodzkiego, a później otrzymała nagrodę Akademii „w uznaniu jej centralnego miejsca w Złotym Wieku kina”. Pomimo wybitnej kariery aktorskiej zaczęła jako modelka i pojawiła się na okładce Harper’s Bazaar, a nawet magazynów takich jak Vogue. Jej urodę uznano za „koci wdzięk, brunatne włosy i niebiesko-zielone oczy”.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.28.24

Lauren Bacall

Kim Basinger

Basinger zrobiła karierę jako odnosząca sukcesy modelka w latach 70. i przeniosła się do Los Angeles, gdzie zajęła się aktorstwem. Zagrała w kilku filmach telewizyjnych, ale zadebiutowała w dramacie Hard Country. Po występie w Never Say Never Again jako dziewczyna Bonda Basinger została dziewczyną z plakatu i trwała do lat 90. Od tego czasu wystąpiła w wielu innych filmach i nadal jest obecna czasem na ekranie.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.28.37

Kim Basinger

Jaclyn Smith

Smith to odnosząca sukcesy aktorka i bizneswoman, która jest najbardziej znana z tego, że rozpoczęła karierę jako oszałamiająca Kelly Garrett w telewizyjnej wersji Aniołów Charliego. Dzięki serialowi ona i inne anioły zyskały sławę, po czym wróciła do tej samej roli w 2003 roku w filmie Charlie’s Angels: Full throttle. Smith przez resztę swojej kariery występowała w wielu innych filmach telewizyjnych i miniserialach. Jej uroda nie pozostała nieznana, ponieważ była czterokrotnie mężatką.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.29.44

Jaclyn Smith

Barbara Parkins

W wieku 16 lat Canadian Parkins przeniósł się do Los Angeles, by stać się sławnym. Młoda dziewczyna zaczynała jako piosenkarka rezerwowa i tancerka u boku głównych gwiazd nocnych klubów. W 1961 roku zadebiutowała w niskobudżetowej zbrodni 20 000 oczu. Jednak jeden z jej większych projektów pojawił się w filmowej adaptacji Valley of the Dolls. Została z serialem przez cały sezon i została nominowana w 1966 roku do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki w roli głównej.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.29.57

Barbara Parkins

Reklama