Dünyanın En Güzel Kadınları

Yayinlanma tarihi 02/09/2021
Reklam

Jennifer Lawrence

Açık sözlülüğünün yanında mizah anlayışı ile de tanınan Jennifer Lawrence, aklındakileri hemen hemen her an düşünmeyen bir kişiliğe sahip. Özellikle son on yılda birbirinden farklı filmlerde rol aldı. İlk olarak X-Men serisinde Mystique olarak karşımıza çıktığında çok beğenildi. Ancak, Açlık Oyunları üçlemesi, Silver Linings Playbook ve Red Sparrow’daki rollerinin hakkını vermesi onu büyük bir yıldız yaptı. Ayrıca Jennifer Lawrence Vakfı’nı kurdu ve Özel Olimpiyatları ve Amerika’nın Erkek ve Kız Kulüplerini savundu. 2018 yılında kendi prodüksiyon şirketi Excellent Cadaver’ı kurdu.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Kat Dennings

Kat Dennings, The 40-Year-Old Virgin ve Raise Your Voice gibi filmlerle kariyerine başladı, ancak 2 Broke Girls ve Thor’da rol almasının ardından piyasada bir isim yaptı. Koyu saçları ve solgun teni ona yenilmez bir görünüm veriyor. Mükemmel görünümü ve mizahı onu her yerde nasıl mükemmel bir oyuncu olduğunu ortaya koyuyor. Başrolünü oynadığı filmlerden bazıları Nick ve Norah’ın Infinite Playlist ve Daydream Nation’dır.

Kat Dennings

Kat Dennings

Penelope Cruz

46 yaşındaki yıldız, yaşına hiç aldırış etmiyor. İspanya’da doğup büyüyen Penelope Cruz, aslında kendi ülkesinde “İspanyol Büyücüsü” olarak çağırılıyor. Bir aktris olarak kariyerine başlayan, aynı zamanda model olarak çalıştı ve uzun yıllar boyunca her iki mesleği de bolca yaptı. Karayip Korsanları’nda başrol oynamasından sonra, sadece ABD’de değil, İspanya’da ve dünyanın diğer bölgelerinde de birçok filmde rol aldı. Ayrıca kendisi Akademi Ödülü sahibi.

Penelope Cruz

Penelope Cruz

Nazanin Boniadi

En çok Iron Man, Hotel Mumbai ve Ben-Hur gibi filmlerle tanınan bu İranlı aktris, Homeland ve How I Met Your Mother gibi TV şovlarında da yer aldı. Ancak oyunculuğu, onu izlenmesi gereken tek şey değil. Ayrıca insan hakları aktivisti ve Uluslararası Af Örgütü ABD sözcüsü olması, güzel yüzünden ve harika oyunculuk becerilerinden daha fazlası olduğunu gözler önüne seriyor.

Nazanin Boniadi

Nazanin Boniadi

Natalie Portman

Natalie Portman, İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri’nin çifte vatandaşı olan oyuncu, hayvan hakları savunuculuğunu ve hatta öğretmenlik deneyimine kadar birçok yeteneğe sahip. En çok Star Wars, Black Swan ve Thor’daki rolleri ile tanınır. Ancak, Köy Bankacılığı Kampanyası ile yaptıkları ve aktivizmi gerçekten hayranlık uyandıran bir durum. Ülke çapındaki okullarda ders vermekle birlikte aslında en gurur duyduğu şeylerden bazıları da bunlar.

Natalie Portman

Natalie Portman

Shay Mitchell

Shay Mitchell’i duymadıysanız, tek yapmanız gereken TV’nizdeki şovları kontrol etmektir çünkü Dollface ve Pretty Little Liars gibi en popüler dizilerin bazılarında rol aldı. Yine de sadece güzel bir yüz değil. Shay bir girişimci, seyahat ve yaşam tarzı aksesuarları sunan BEIS adlı kendi şirketini kurdu. Aynı zamanda bir YouTube kanalı sahibi. Seyahatlerinin detaylarını bilmek istiyorsanız Shaycation’a bir göz atın…

Shay Mitchell

Shay Mitchell

Zooey Deschanel

Zooey, Ocak 2021’de 41 yaşına girdi ancak görünümüne bakarsak hala 20’lerinde gibi. Büyük, mavi gözleri güzelliğinin sadece bir parçası. Ayrıca, insanların TV şovlarını (New Girl gibi) ve filmlerini sevmesini sağlayan harika bir mizahı var. Uçsuz bucaksız zekâsı, iyi bilinen şeylerden biri ve bunu The Otostopçunun Galaksi Rehberi, Elf ve popüler rom-com tarzında filmiyle 500 Days of Summer’da  muhteşem bir oyunculuk sergiledi. Görünüşe bakılırsa bu kadın her şeyi yapabilir.

Zooey Deschanel

Zooey Deschanel

Kristen Stewart

Belki de Kristen Stewart’ı popüler film Twilight’daki çıkış rolünden sonra adını duymuşsunuzdur, ama aslında kendisi 1999 yılında oyunculuğa başlamıştı. Twilight’tan beri ilgi odağını kaybetmiş gibi görünsede, ancak bu sıralar bağımsız filmlere odaklanıyor. 2010’da Stewart, en yüksek ücret alan oyuncular arasındaydı. Hatta çeşitli üst düzey lüks markalar için (Chanel dahil) modellik yaptı. Son projelerinden biri de 2019 yayınlanan Charlie’nin Melekleri.

Kristen Stewart

Kristen Stewart

Taylor Hill

Taylor Hill, 24 yaşında, bu listede yer alan en genç bayanlardan biri. Bu Victoria’nın Gizli Meleği 19 yaşındayken modelliğe başladı. Tatlı, masum görünüşü onun role bürünmesini sağladı ve podyumda başarılı olmasını sağladı. Hill Illinois’de doğdu ve ilk olarak 14 yaşında keşfedildi. Michael Kors ve Versace için modellik yaptı. Modellik ailede yürüyor gibi görünüyor, çünkü üç kardeşi de modellikle uğraşmakta.

Taylor Hill

Taylor Hill

Nathalie Emmanuel

Game of Thrones’da sergilediği performansla tanınan bu İngiliz aktris ve model, Fast and Furious ve The Maze Runner gibi filmlerde de yer aldı. Nathalie’nin en iyi özelliklerinden biri kesinlikle, yıldızın muhteşem saçıdır. Açık sözlülüğünün yanı sıra oyunculuğu ve tiyatral görüntüsüyle de tanınır. Nathalie kesinlike göz atmak isteyeceğiniz türde bir kadın.

Nathalie Emmanuel

Nathalie Emmanuel

Adriana Lima

Forbes’a göre Adriana Lima, 2016 yılında en çok kazanan Victoria’s Secret modeliydi. Brezilyalı model ve oyuncu, sektöre ilk girişini 15 yaşındayken yaptı. Aslında Victoria’s Secret’in şovlarında en uzun süre boy gösteren modeli ve uzun yıllar boyunca en uzun modeliydi. Lima, dünyanın farklı yerlerinde yaptığı hayır işleri ile ve dini inançları  tanınır. 2014’ten beri dünyanın en yüksek ücretli modellerinden biri olmuştur.

Adriana Lima

Adriana Lima

Amanda Seyfried

Amanda Seyfried kesinlikle All-American ve komşu kızı görünümüne sahip. Rahat kişiliğiyle birleştiğinde, aranan tüm özellikler onda diyebiliriz. Seyfried, Kötü Kızlar, Sevgili John, Zamanında, Juliet’e Mektuplar, Sefiller ve Mamma Mia gibi birçok popüler filmde rol aldı. Pek çok kişi onun bu sektöre modellik yaparak başladığını bilmiyor. O da seslendirme çalışmalarında yer aldı ve tüm üstlendiği rollerde ve işlerde çok başarılı oldu.

Amanda Seyfried

Amanda Seyfried

Marion Cotillard

Fransız aktris Marion Cotillard Paris’te Midnight filmiyle üne kavuşmuş olabilir, fakat kesinlikle farklı alanlarda yer almaktan hoşlandığını söyleyebiliriz. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzisyen, söz yazarı, şarkıcı ve çevreci. Cotillard ayrıca bir Avrupa Ödülü, BAFTA, Altın Küre, 2 Cesar Ödülü ve bir Akademi Ödülü kazandı, ünlü parfüm Chanel No. 5’in yüzü ve Fransa’da Sanat ve Edebiyat Düzeni Görevlisi olmasından bahsetmeye gerek bile yok.

Marion Cotillard

Marion Cotillard

Zoe Kravitz

Yıldız, Fantastic Beasts, Mad Max: Fury Road, X-Men ve Divergent gibi filmlerdeki rolleriyle tanındı. Zoe Kravitz ayrıca Calvin Klein, Vera Wang, Coach New York ve Balenciaga gibi bir dizi üst düzey lüks marka için modellik yaptı. Yahudi ve Afro-Amerikan mirasının bir karışımına sahip olması sayesinde kesinlikle benzersiz bir görünüme sahip. Filmlerde rol almasının yanında şarkıcılıkta yapıyor.

Zoe Kravitz

Zoe Kravitz

Emily Ratajkowski

Emily aslında Robin Thicke’in müzik videolarından birinde ilk kez gördük onu. Bu çalışmasının ardından, yaptığı modellik çalışmalarıyla daha çok ses getirdi. 2014 ve 2015 yıllarında Sports Illustrated’ın iki mayo sayısında yer aldı. Bunun dışında Emily, 2015 yılında Marc Jacobs defilelerinde modellik yaptı. Gone Girl, We Are Your Family ve Entourage gibi filmlerde rol aldı. Müzik videolarında modellik yapmaya ve görünmeye devam ediyor.

Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski

Cate Blanchett

Avustralya doğumlu aktris, onu Hollywood’un en güzel kadınlarından biri yapan Fransız, İngiliz ve İskoç karakterlerine sahip. Bununla birlikte, Yüzüklerin Efendisi ve Thor: Ragnarök gibi büyük yapımlarda ikonik rollerde yer almış, başlı başına gerçekten ünlü bir oyuncu. Cate Blanchett hem sinema hem de tiyatro oyuncusu ve iki Akademi Ödülü de dahil olmak üzere pek çok ödül kazandı. Büyük bir yıldız olmasına rağmen hala bağımsız filmlerde de rol almaya devam ediyor.

Cate Blanchett

Cate Blanchett

Alexandra Daddario

Bu oyuncuyu en çok Baywatch ve San Andreas’taki rollerinde dolayı ünlü olduğunu söyleyebiliriz, ancak True Detective ve Percy Jackson’daki rolleri nedeniyle gerçek bir üne sahip oldu. Ayrıca Beyaz Yakalı ve Texas Chainsaw filmlerinde de yer aldı.  Daddario Macar, İrlandalı, İngiliz ve İtalyan, kökenlerine sahip olması sayesinde muhtemelen izleyicileri büyüleyen benzersiz bir görünümü var. Gözleri ise inanılmaz. Bu köpek aşığı güzeller güzeli bu kadın kesinlikle bu listedeki yerini hak ediyor.

Alexandra Daddario

Alexandra Daddario

Margot Robbie

30 yaşındaki oyuncu en çok Suicide Squad filminde Harley Quinn rolüyle tanınıyor. Margot Robbie, Avustralya’da doğdu. Beş BAFTA Ödülü ve iki Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. 2017 yılında Zamana Göre En Etkili 100 Kişi listesine dahil edildi. Ayrıca 2019 yılında Forbes’in en yüksek ücretli aktrisler listesinde yer aldı. İnsanları gerçekten çeken şey muhtemelen onun güzel gözleri ve muhteşem fiziği.

Margot Robbie

Margot Robbie

Salma Hayek

Bu yıldızı tanımayan var mı? Salma Hayek inkar edilemez bir güzelliğe sahip. 53 yaşındaki oyuncu, Ocak ayında Beverly Hilton Hotel’de düzenlenen 2020 Altın Küre Ödülleri’nde kırmızı halıda yürürken göz alıcı görünüyordu. İpeksi krem ​​eteği ve dekoltesinde mavi korsajı olan dar bir Gucci elbisesini giydiğinde birçok kişinin ağzı açık kaldı. Salma, aktris olarak başladığı zamanlarda Meksika’da Ariel Ödülü’ne bile aday gösterilmişti.

Salma Hayek

Salma Hayek

Miranda Kerr

Gamzeleri kesinlikle herkesi gülümsemesine doğru çekiyor. Miranda’nın 2007’de Victoria’s Secret modeli seçilmesine büyük olasılıkla yardım ettiler. Ancak, bu Avustralya güzelliği sadece güzel bir yüz değil. “Treasure Yourself: Power Thoughts for My Generation” adlı kendi kendine yardım kitabını yazdı. Ayrıca sürekli olarak Forbes’un en yüksek ücretli modelleri listesinde yer almakta. Bütün bunlar, Down Under’dan bu 37 yaşındaki Miranda’nın ne kadar çok başarıya imza attığının göstergesi diyebiliriz.

Miranda Kerr

Miranda Kerr

Jameela Jamil

Güzel bir yüz olmasının yanı sıra, bu İngiliz aktris ve modelliğin yanı sıra bir aktivist ve İngiliz radyo kanalı T4’te bir pop kültür dizisine ev sahipliği yaptığı için yıldızlığa adım atan bir radyo sunucusu. Resmi Grafik Güncellemesine de ev sahipliği yaptı. American Vogue, Teen Vogue, Cosmo ve Glamour için bir model, The Times, The Huffington Post ve Cosmo için de yazılar yazıyor. Hepsinden öte, o tam bir moda ikonu.

Jameela Jamil

Jameela Jamil

Alicia Vikander

En çok The Danish Girl ve Ex Machina’daki çalışmaları ile tanınan bu İsveçli aktris, Forbes’un 30 yaş altı 30 kişilik listesine girmeyi başardı. Bale eğitimi aldı, 16 yaşında bir dizi yaralanıncaya dans hayatına ara verme kararı aldı. Bu durum onu profesyonel olarak dans etme fikrinden vazgeçmesine neden oldu. Kariyerine dünyanın diğer bölgelerinde oyunculuk denemelerine başlamadan önce İsveç’te kısa film ve TV şovlarında yer alarak kariyerine adım attı.

Alicia Vikander

Alicia Vikander

Irina Shayk

Irina, Sports Illustrated’ın mayo sayısının kapağında yer alan ilk Rus modeldir. Bunun dışında Burberry, Miu Miu, Bottega Veneta, Mango ve Marc Jacobs gibi markalarla çalıştı. Görünüşe göre bu hoş bayan hiçbir şeyden korkmuyor. Hatta muhteşem aktör Bradley Cooper’dan olan kızına 6 aylık hamileyken Victoria’s Secret defilesinde yer aldı.

Irina Shayk

Irina Shayk

Nina Dobrev

Nina Bulgaristan’da doğdu. Kariyerine, hit dizisi Vampire Diaries’de oynadığı Elena Gilbert’i karakteri ile başladı. Ayrıca Let’s Be Cops, XXX: Return of Xander Cage ve The Perks of Being a Wallflower’da rol aldı. Gerçek adı Nikolina ve daha çok Kanadalı bir aktris olduğu biliniyor olsa da o görünenden çok daha fazlası yeteneğe sahip.

Nina Dobrev

Nina Dobrev

Eva Green

Bu Fransız aktris film sektörüne adım atmadan önce tiyatroya başladı. Bond kızı rolünü üstlendi ve Kingdom of Heaven, Dark Shadows ve Miss Peregrine’in Tuhaf Çocuklar Evi gibi diğer önemli projelerde çalıştı. Bağımsız filmlerde yer almasının dışında Green, tahnitçilik yapmayı ve kafatasları ve böcekleri toplamayı da seviyor. Bunların hepsi düşünüldüğünde oldukça garip bir kombinasyon oluştursa da, kesinlikle bu konuda da çok başarılı diyebiliriz.

Eva Green

Eva Green

Reklam